Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > WorldDAB Genel Kurulunda DAB+ Dijital Radyo
WorldDAB Genel Kurulunda DAB+ Dijital Radyo
22.11.2019 19:37

Brüksel’de gerçekleştirilen yıllık WorldDAB Genel Kurulu toplantısında en çok üzerinde durulan konu, DAB+ dijital radyonun Avrupa’da ve ötesinde gelişim süreci oldu.

WorldDAB’ın en önemli etkinliği, DAB+ dijital radyo ve daha geniş ses endüstrisinin değişen yapısıyla ilgili son gelişmeleri tartışmak için yayın, otomotiv ve teknoloji sektörlerinden 200 delegeyi bir araya getiriyor.

WorldDAB Başkanı Patrick Hannon radyonun dijital geleceği için WorldDAB’ın güncellenen vizyonunu sundu. Etkinlikte konuşma yapan radyo endüstrisinden üst düzey yöneticiler arasında EBU (European Broadcasting Union) Teknoloji ve Yenilik Direktörü Antonino Arcidiacono, RTBF CEO’su Jean-Philippe Philippot, VRT CEO’su Paul Lembrechts, BBC’den Jonathan Wall, Fransız medya düzenleyici CSA’dan Nicolas Curien, otomotiv üreticileri Audi ve Toyota’dan temsilciler vardı. İkinci gün açılış konuşmasını Almanya Rhineland-Palatinate Eyaleti Devlet Bakanı Heike Raab yaptı.

Etkinlikte son aylarda radyo endüstrisine şekil veren önemli gelişmeler hakkında konuşuldu. Bunlar arasında 2020 yılı sonu itibariyle Avrupa Birliği’ndeki tüm yeni otomobil radyolarının dijital karasal radyo yayınlarını alabiliyor olmasını gerektiren EECC yönetmeliğinin çıkışı ve uygulanması vardı.

Ajandadaki diğer başlıklar arasında Tunus’ta düzenli DAB+ hizmetlerinin bu yıl başlaması, Fransa’nın 2020 için planladığı ulusal DAB+ ağının açılışı, DAB+ için önemli pazarlama ve reklam stratejileri, 5G, hibrid radyo ve çok platformlu bir stratejinin parçası olarak DAB+ yer aldı.

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.