Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avrupa’da Dijital Radyo Satışları Yükselişte
Avrupa’da Dijital Radyo Satışları Yükselişte
29.08.2017 18:05

Norveç’in FM’den DAB+ radyoya geçmesi ve kıtadaki dijital radyo piyasalarında yaşanan gelişmelerin itici gücüyle, 2017 yılının ilk yarısında Avrupa’da DAB+ radyo alıcılarının satışı hızla arttı.

Dokuz Avrupa piyasasını kapsayan en son GfK araştırmasına göre 2017 yılının ilk yarısındaki satış miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre %30 arttı. Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Hollanda, İsveç ve İsviçre’yi kapsayan araştırma sonucunda, 2017’nin ilk 6 ayında 1 milyon 100 binden fazla dijital radyo satıldı.

Norveç’teki satışlar neredeyse üçe katlandı. Digital Radio Norway’e göre bugüne dek 4.1 milyon dijital radyo satıldı ve evlerin %78’inde birden fazla DAB+ seti var.

Bir sonraki dijitale geçiş (DSO), 2020 yılında İsviçre’de olacak. Bu yılın başlarında başlatılan geçişe hazırlık reklam kampanyası, yılın ilk yarısında DAB/DAB+ alıcı satışlarına %9 katkı sağladı.

Almanya’da yılın ilk yarısı DAB+ satışları %11 artarak toplam 500 bine ulaştı. Hollanda ve Belçika’da satışlar %40 arttı.

ETİKETLER
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.