Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Crystal Vision M-GWSDIIP-6, M-GWIPSDI-6, M-GWIPIP-6 IP Ağ Geçit Yolu Yazılımları
Crystal Vision M-GWSDIIP-6, M-GWIPSDI-6, M-GWIPIP-6 IP Ağ Geçit Yolu Yazılımları
19.02.2020 17:02

Crystal Vision firmasının üç yeni IP ağ geçit yolu (gateway), hem ST 2110 hem de ST 2022 görüntülerle çalışarak, yayın sistemlerindeki kullanışlılığı yükseltiyor. IP girişler ve çıkışlar ST 2022 ve ST 2110 arasında ayrı ayrı seçilebildiği için, gerekirse aynı anda her iki protokolle birlikte kullanılabiliyor. 10GbE IP ağlar üzerinden sıkıştırmasız görüntülerin taşınması için tasarlanan Crystal Vision’ın IP ağ geçit yolları, MARBLE-1 medya işlemci üzerinde çalışan yazılım uygulamaları olarak IP sistemleri kurmayı ve çalıştırmaya devam etmeyi kolaylaştıran geniş kapsamlı özellikler sunuyorlar. 

M-GWSDIIP-6 ağ geçit yolu yazılım uygulaması SDI’yı IP’ye paketliyor. Altı adede kadar HD/SD veya üç adede kadar 3Gb/s SDI giriş bağlantısını çevirerek, çevrilen akışların iki çıkış 10GbE IP ağ arabiriminden birine esnek olarak atanmalarına imkan veriyor; alternatif olarak ikinci 10GbE ağ arabirimi ST 2022-7 yedek akışı veya ST 2110 için koruyucu eşdeğeri olarak yapılandırılabiliyor. 

M-GWIPSDI-6 ağ geçit yolu yazılım uygulaması 10GbE IP ağlarından SDI paketlerini açıyor. Altı adede kadar HD/SD veya üç adede kadar 3Gb/s SDI çıkış bağlantısına çeviriyor, iki giriş 10GbE IP ağ arabiriminden gelen çevrilmiş akışlar esnek olarak atanabiliyor; alternatif olarak ikinci 10GbE ağ arabirimi ST 2022-7 yedek giriş akışı veya ST 2110 için koruyucu eşdeğeri olarak yapılandırılabiliyor. 

M-GWIPIP-6 IP’den IP’ye çevirici yazılım uygulaması dört adede kadar çift yönlü 10GbE IP ağ arabirimi arasında görüntülerin paketlerini açıyor ve yeniden paketlendiriyor ve akışlar ağlara esnek şekilde atanabiliyor. 

Üç yazılım uygulamasının tümü, Vision kasasındaki bir kart olan MARBLE-V1 medya işlemci üzerinde çalışıyor. Kartta güçlü bir CPU/GPU işlemci, altı adet çift yönlü SDI bağlantısı ve dört tane de 10GbE SFP+ ağ arabirim portu var. 

Bu yazılım uygulamaları her türlü ST 2022 sistemine ve görüntü ile sesler ayrı ayrı işlenirse ST 2110 stüdyo ortamlarına uygunlar. M-GWSDIIP-6 ve M-GWIPSDI-6 IP ağ geçit yolları bir IP ortamı içerisine SDI bütünleştirmek ve SDI ortamına IP bütünleştirmek için tasarlandılar; bu ortamlar ST 2022, ST 2110 veya her ikisinin karışımı olabiliyorlar. Farklı IP alanları birbirlerine bağlandıklarında esnek M-GWIPIP-6 IP’den IP’ye çevirici yazılım uygulaması birçok uygulamada kullanışlı olabiliyor. Örneğin teke yayın adreslerinin çoğa yayın adreslerine çevrilmeleri için ağ adres çevrimi, güvenlik yalıtımı sağlayan bir medya güvenlik duvarı olarak, ST 2022-6’dan 2022-7’ye protokol çevrimi için, veya ST 2110-20 ana ve koruma ile eşdeğerine çevrim için kullanılabiliyor. 

Ürünlerin altı kanallı olmaları aygıt rafında yer tasarrufu sağlarken, her bir kanalı uygun maliyetli hale getiriyor ve kullanıcının farklı girişler arasında geçiş yapmasına ve çok sayıda çıkışa göndermesine izin veriyor. Bu esnek dahili yönlendirme sayesinde ek dağıtım yükselteçlerine ve yönlendirme anahtarlarına olan gereksinim ortadan kalkıyor. Örneğin M-GWIPSDI-6 üzerinde tek bir IP akışını alıp altı adede kadar hedefe yönlendirmek, veya SDI hedeflerine gönderilmekte olan IP giriş akışını değiştirmek mümkün. Anında temiz geçişler sayesinde giriş kaynak geçişlerindeki görüntü kusurları yaşanmıyor. Kare bellek senkronlayıcı tüm saatleri birbirinin aynı yapıyor ve her çıkışın istenen her giriş arasında temiz geçiş yapmasını ve seçilen giriş bozulduğunda uygulamaların sürekli, kesintisiz bir temiz çıkış vermelerini sağlıyor. 

Vision kasası yoluyla iki analog referans bağlanabilmesinin yanı sıra uygulamalar PTP destekli olduğu için esnek olarak referans alınabiliyor. Referans yedeklemesi, ana referans kaynağı bozulursa veya bakım için kapatılırsa stressiz çalışma ortamı sunuyor. Karşılıklı kilitleme özelliği, gerekirse karışık referans tipli ve formatlı kurulumlara imkan veriyor. On kareye kadar görüntü geciktirebilme işlevi de sistem bütünleştirmeye yardımcı oluyor. 

Uygulamaların diğer bir avantajı olan sistem sorunlarını hızlı giderebilme özellikle hata ayıklamanın SDI’dan daha zor olduğu IP için epey işe yarıyor. Geniş kapsamlı SDI IP ve PTP izleme bilgileri, SNMP tuzakları üretmek için kullanılabiliyor. Durum göstergeleri arasında girişin varlığı, görüntü format, siyah video, donuk video, referans 1 ve 2 varlıkları ve formatları, PTP master ve yedek saat varlığı, ses gruplarının varlığı sayılabilir. IP akış izleme, paket kaybı, tekrarlanan paketler ve paket gecikmesi değişimleri hakkında bilgiler veriyor. Bildirilen PTP istatistikleri arasında ağ gecikmesi, gecikme değişimi, referans offset ve sync periyodu var. 14 adet dahili test paterni de hata bulmaya yardımcı olabiliyor. 

M-GWIPIP-6 IP’den IP’ye çevirici yazılım uygulamasının sorun çözme yetenekleri yayıncıya birçok avantaj getiriyor. Örneğin uyuşmayan IP adreslerine sahi sistemlerin birbirlerine bağlanmalarını sağlıyor ve iki VLAN arasında sadece medya yükünün aktarılmasını garantiliyor. 


Ürün M-GWSDIIP-6, M-GWIPSDI-6, M-GWIPIP-6 IP Ağ Geçit Yolu Yazılımları
Marka Crystal Vision
Firma Teratek
Telefon 0216 577 23 77
Web www.teratek.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.