Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Salford Üniversitesi Öğrencilerini Medya Endüstrisine Sony ile Hazırlıyor
Salford Üniversitesi Öğrencilerini Medya Endüstrisine Sony ile Hazırlıyor
24.04.2020 09:37

Yılda bin iki yüzden fazla öğrencisine televizyon, radyo, görsel sanatlar, animasyon alanlarında eğitim veren Salford Üniversitesi, öğrencileri medya endüstrisinin gerçeklerine hazırlamasıyla biliniyor. Bu hazırlığın ana unsuru 2011 yılında açılan stüdyolar, öğrencilere pratik deneyim sunmanın yanı sıra, BBC ve ITV gibi sektörün önemli isimleri tarafından da kullanılıyor. 

2019 yazında TV stüdyosunun yöneticisi Ash Tidball ve ekibindeki Joseph John, Liz Starkie ve Ben Jackson, ses donanımına yöneldiler. Stüdyoların en üst düzey performans, tasarım ve mühendislikle, yeni, profesyonel ve güvenilir bir sisteme ihtiyaç vardı. 

Yoğun araştırma ve testlerden sonra ekip Sony DWX Gen3 Digital Wireless Series ürünlerinde karar kılarak, Salford Üniversitesi’nin 3 televizyon stüdyosuna bu ürün serisini kurdu.

Ash Tidball yorum yaptı: “Sony DWX serisinin sadece yeni bir mikrofon sistemi olarak değil, sunduğu ağ yetenekleriyle de stüdyolarımız için gereken çözüm olduğunu anladık. Gücü ve özelliklerinin kalitesiyle daha da gerekliydi.

Kablosuz mikrofon vücut vericisi DWT-B03R kendi türünün en güçlüsü olarak biliniyor. Magnezyum alaşımlı, yağmura, sıvı sıçramasına ve tere dayanıklı, 100 gramdan hafif kasası, Salford Üniversitesi’nin yoğun stüdyolarındaki çok geniş çeşitlilikte uygulamalarda yirmi dört saat çalışmak için ideal.

Kurulumun tamamlanmasından bu yana Salford Üniversitesi çözümün performansından çok memnun. 

Profesyonel ses alanında altmış yıllık uzmanlıkla üretilen DWX Series içerisindeki gelişmiş Sony kodek, 160dB’den yüksek dinamik aralık ve mükemmel geçiş tepkisiyle üstün ses kalitesini garantiliyor. Yüksek yoğunluklu çok kanallı çalışma, her 8MHz TV bandı için 21 kanal taşıyabilme gibi diğer özellikleri, çözümü çok çeşitli prodüksiyonlar için ideal hale getiriyor. 

Tidball şunları söyledi: “Mevcut sistemi Sony çözümleriyle değiştirdik ve artık düşme, bağlantı kesilmesi, beyaz parazit gürültüsü gibi sorunlar yaşamıyoruz; bunlar olmaması gereken bir yerde önceden olan şeylerdi. Yeni Sony DWX Series vericilerimiz ve alıcılarımız son derece çok yönlü, harika ses kalitesi sunuyorlar, geleceğe dönükler ve öğrencilerimizi düşündüğümüzde sağlamlar. Her yıl yüzlerce öğrencinin kullandığı stüdyolarımızda, güvenilirliğin yanı sıra en ileri teknolojili özellikleri sunan bir sisteme ihtiyacımız vardı. Eski sistemimizi aşan kalitedeki yeni çözüm, her türlü stüdyo koşulunda net ses veriyor. Endüstrinin gelişen standartlarını yansıtıyor ve gelecek uzun yıllar boyunca bize canlı ve güvenilir ses kayıtları sağlayacak.” 

Salford Üniversitesi ister öğrenci ister profesyonel olsun herkese yönelik bir tesis. Aslında kurum geleneksel bir okuldan çok sektör için bir staj merkezine yakın olarak görülebilir. Yeni Sony sistemiyle Salford Üniversitesi sadece geniş çeşitlilikte prodüksiyonları için son derece yüksek kaliteli, güvenilir ve profesyonel kablosuz ses yakalamakla kalmıyor, öğrencilerini yayıncılık alanındaki kariyerlerine başlamaları için gereken bilgi ve yeteneklerle donatıyor.  

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.