Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > FUJIFILM Premista Sinema Zoom Lensleri: 28-100mmT2.9 ve 80-250mmT2.9-3.5
FUJIFILM Premista Sinema Zoom Lensleri: 28-100mmT2.9 ve 80-250mmT2.9-3.5
28.05.2019 17:48

Premista serisi sinema zoom lensleri geniş formatlı sensörleri destekliyor ve yüksek dinamik aralık (HDR), çok yüksek çözünürlük, güzel bokeh efekti ve zengin renk geçişleri sunuyor. Premista serisi yüksek kaliteli görüntü yapımları için sinema kameralarında gittikçe yaygınlaşan geniş formatlı sensörlerin maksimum kapasitesini açığa çıkarabiliyor.

FUJIFILM seride ilk olarak odak uzunluk aralığı 28-100mm olan FUJINON Premista 28-100mm T2.9 standart zoom lensini Ağustos ayında piyasaya sürecek. Odak uzunluk aralığı 80-250mm olan FUJINON Premista 80-250mm T2.9-T3.5 telefoto zoom lensinin 2019 sonunda piyasaya çıkmasıyla serinin odak uzunluk aralığı 28mm’den 250mm’ye kadar genişleyecek.

Hollywood gibi yüksek kaliteli görüntü yapımcılık merkezlerinde HDR ile zengin renk geçişleri ve şık bokeh efekti verebilen film donanımlarına talep artıyor. Birçok sinema kameramanı ve görüntü yönetmeni geniş format lensli sinema kameralarına geçiyor. Piyasada geniş format lenslere uyumlu çeşitli prime lensler mevcut olsa da, çok farklı çeşitlerde sahneleri yakalayıp mükemmel kullanışlılık sağlayan yüksek performanslı zoom lenslerine olan talep artıyor. 

Yeni Premista serisi sinema zoom lensleri serisi, geniş formatlı lensleri destekliyor. Geniş çaplı yuvarlak lens elemanlarına ve yeni geliştirilen odaklama/zoom sistemine sahip lensler, köşeden köşeye çok iyi çözünürlük elde ediyor. 13 bıçaklı iris tasarımı ve geniş formatlı lenslerin karakteristiği olan sığ alan derinliği, konunun dokusunu, üç boyutlu tanımını ve hatta atmosferin hissini aslına sadık yakalamak için doğal ve şık bokeh (odak dışı bulanıklık) etkisi yaratıyor. 

Serideki FUJIFILM’in optik tasarımı gölgelenmeleri ve parlamaları minimuma indirerek, HDR ile zengin renkler arası geçişler oluşturuyor. FUJIFILM’in simülasyon teknolojisiyle üretilen mekanik tasarım ve üretim teknolojisi sayesinde parçalar yüksek hassasiyetle mikronlar düzeyinde işlenerek, küçük boyutlu, hafif ama profesyonel görüntü yapımcılığının sert çekim koşullarına dayanıklı bir gövde elde ediliyor. 

Premista’ların odak halkası 280 derece dönebiliyor. Odağı hassas olarak ayarlamak için döndürüldüğünde pürüzsüz bir moment ile mükemmel kullanım sağlıyor.

Her iki Premista lensi sadece 3.8kg ağırlığı ve ufak boyutuyla FUJINON lenslerin bilinen dayanıklılığı sayesinde zor koşullarda bile kullanıma uygun.  

FUJIFILM ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan FUJIFILM Türkiye’yi arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.