Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Game Creek IP Tırlarında Lawo Çözümleri
Game Creek IP Tırlarında Lawo Çözümleri
23.10.2019 15:55

Game Creek Video’nun geniş çalışma alanı boyutlarına sahip IP OB tırları filosunda görüntü ve ses yönlendirme, çoklu görüntüleyiciler, genel planlama ve denetleme için Lawo IP teknolojisi var. 53’ genişletme platformlu, 64’ x 24’ HD yapım alanlı Bravo ve Columbia araçlarında 26 adet eksiksiz çalışma alanı var. Her ikisi de NFL (National Football League) yayınlarında kullanılıyor. Aynı şekilde tasarlanan diğer yapım tırı Gridiron’da ek bir B ünitesi de var. 2020 başlarında benzer tasarımlı iki yeni tır daha hazır olacak. 

Game Creek sinyal yönlendirme altyapısı için Lawo V_matrix IP yönlendirme ve işleme platformu tabanlı bir Lawo/Arista ST2110 ağı üzerinde karar kıldı. İşleve özel uygulamalarla dolu, yazılım tanımlı V_matrix C100 işleme birimleri tüm IP/SDI çevrimleri, görüntü/ses işleme ve çoklu görüntüleyicileri yürütüyor. Her tırda bulunan on bir kasa içerisindeki toplam 83 adet C10 sinyal işleme birimi, tırın IP görüntü işleme çekirdek altyapısını oluşturuyor. Birimler ağa yedekli 40GbE (veya 4x 10GbE) Ethernet arabirimleriyle bağlı ve dağıtık bir IP yönlendirme ve işleme matrisinden eski taban bant matris gibi kare hassasiyetinde temiz geçişler sağlıyor. Eski aygıtlarla bütünleşme için V_matrix kurulumu bir 432x528 SDI ağ geçit yolu çözümü oluşturuyor.

Tırın görüntü anahtarlama asması ST2110 yetenekli GV K-Frame-X, 20 adede kadar Sony HDC 4300 kamerayla paralel SDI ve ST2110 iş akışları sunuyor ve post prodüksiyon sırasında mekanın altyapısına bağlandığında maksimum esneklik sağlıyor. Sekiz tane 16 kanal EVS tekrar oynatma sistemi ve Spotbox, paralel SDI ve ST2110 çalışma için var. Vm_udx uygulaması yüklü V_matrix C100 birimleri, SDR/HDR SD, HD, 4K formatları arasında 64 adede kadar up/down/cross format çevrim yolları sağlıyor ve her sinyal işleme yolunda ses gömme/ayırma, kare senkronizasyonu, işleme yükselteci ve RGB renk düzeltme işlevleri gerçekleştiriyor. 

Konsola bağlantı için on iki adet Lawo Power Core ünitesi, Lawo’nun çok yönlü AoIP DSP miks sistemi ve I/O düğümü, AES67’ye analog ses geçit yolları, MADI ve AES için kullanılıyor. Tüm tır ile IP altyapısı, Lawo VSM IP yayın denetim sistemi tarafından denetleniyor ve planlanıyor. Kullanıcıların IP kurulumlarının karmaşıklığını sadeleştiren VSM, değişen prodüksiyon gereksinimlerinde kurulum sürelerini kısaltıyor ve operasyon personeli için denetimi kolaylaştırarak iş akışlarını zenginleştiriyor. Dokunmatik ekranlı vsmPANEL yazılım panelleri ile klasik donanım buton panellerinin bir kombinasyonuyla, yaklaşık 60 kullanıcı Game Creek ile etkileşebiliyor. 

Derinlemesine ağ izleme, ağ kararlılığı ve güvenliği için Game Creek Lawo’nun SMART System Monitoring and Realtime Telemetry çözümünü ekledi. IT ile görüntü mühendisleri arasındaki boşluğu doldurmak üzere tasarlanan SMART, operasyonun her iki tarafında durarak, ağın neler yapmakta olduğu, PTP’nin doğru ayarlanıp ayarlanmadığı, ağdaki medya akışlarının nasıl davrandıkları konusunda geniş kapsamlı bir görünüm sunuyor. SMART OB paketi smartSCOPE’un derin paket inceleme ve ağ analiz araçlarıyla da bütünleşerek, doğru izleme ve görüntüleme teknolojileriyle ileriye dönük bozuklukları ve hizmet kesilmelerini belirliyor. 

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.