Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Marshall Electronics CV502 Minyatür Kamera
Marshall Electronics CV502 Minyatür Kamera
30.10.2019 10:08

Son on yılda eSport büyük bir iş kolu haline geldi. Canlı web görüntü akışlarının gelişmesiyle birlikte yaygınlaştı. Yapımcı Tim Reis için oyuncu kameralarının kalitesini Marshall Electronics CV502 minyatür kamera ile yükseltmek, yayınlarına ve canlı akışlarına daha çepeçevre saran ve eksiksiz erişim getirmesine yardımcı oldu. 

Reis’in Marshall CV502 minyatür kameralarla çalıştığı ilk eSport yayını, canlı olarak hem internet görüntü akışı hem de açık yayını yapılan, popüler beşe-beş çok oyunculu bir maç oldu. Şampiyona 10 oyuncunun tek sahneyi paylaştığı bir arena formatında gerçekleştirildi. eSport atletlerinin yüzlerinin yoğunluğunu görebilmek için yapımda her oyuncu için ayrı kamera gerekti. Oyuncu kameralarını program için işlevsel bir varlık haline getirmek için daha önce bu standart web kameralarıyla yapılıyor, bu da karmaşık bir kablolar ve çevrim aygıtları ağı sonucunu veriyordu. 

Reis şunları söyledi: “Etkinliğe hazırlanırken oyuncu kamerası sistemimizin güncellenmesi gereği net ortaya çıktı. Az yer kaplayan ve aksiyon tarzı görüş açılı, 1080p SDI çıkış veren bir kameraya ihtiyacım vardı. Marshall’ın CV502 POV kamerasına yönlendirildim. CV502’leri her bilgisayar monitörünün tepesine yerleştirdik ve çok iyi çalıştılar.

Marshall CV502 sürekli değişen sahne aydınlatmalı bir ortamda özellikle aslına sadık görüntü yakalama özeliğiyle Reis için iyi bir çözüm sundu ve sunduğu kolay iş akışı standart bir web kamerası tabanlı kurulum ile elde edilemezdi. “Program için 15 tane CV502 POV kamera satın aldık ve başlıca eSport markalarının çoğu yapımımızı dikkatle izledi. Bugün CV502’yi hemen her önemli eSport yayınında görebilirsiniz. Endüstri standardı haline geliyor. CV502’nin ultra düşük 0.2 lüks değeri, eSport yarışmalarında nerdeyse standart olan zayıf ışıklı kurulumlar için çok iyi.

Marshall CV502 Full HD minyatür kamera, küçük yapısında performans ve esneklik sunuyor. Yeni kuşak bir 2.5 Megapiksel, ½.86 inç sensöre sahip CV502, 60/59/50 fps kare hızlarında 1920x1080p, 59.94/50 fps kare hızlarında binişmeli 1920x1080i çözünürlüklerde Full HD görüntü sunuyor. 

Büyük boy BNC (3G/HDSDI) çıkışlı CV502 kameranın yivli lens yuvası, çok çeşitli prime ve değişken odaklı (varifocal) lens seçenekleri için uygun. Uzaktan ayar ve resim ayar komutları, yaygın bir RS485 (Visca) veya OSD menü joystick yoluyla ulaştırılıyor. Renk (kırmızı/mavi), beyaz denge, pozlama, kazanç denetimi, pedestal (siyahlar), beyaz klip, gamma gibi çok sayıda resim ayarı, uzaktan kullanılabiliyor ve ayarlanabiliyor. 

Marshall Electronics ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77  numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.