Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Japon Tiyatrosunda Riedel MediorNet Ağı
Japon Tiyatrosunda Riedel MediorNet Ağı
26.07.2020 17:24

Japonya’nın Osaka kentindeki Ulusal Bunraku Tiyatrosu tiyatronun tamamen dijital görüntü operasyonlarına yükseltilmesi sürecinde sinyal taşıma için Riedel Communications’ın MediorNet gerçek zamanlı ağını seçti. 

Ulusal Bunraku Tiyatrosu Japonya’daki altı ulusal tiyatrodan biri ve on altıncı yüzyılın sonunda Osaka’da ortaya çıkan “Ningyö Jöruri Bunraku” kukla tiyatrosunun geleneksel bir biçimi olan bunraku sanatında ülkenin merkezi. Tiyatro iki performans salonunda bunrakunun yanı sıra buyö ve diğer geleneksel sanatlar, Japon müziği konserleri ve tiyatro oyunları da sunuyor. 

Ulusal Bunraku Tiyatrosu tamamen dijital yeni endüstriyel televizyon (ITV) sistemi için üç adet MediorNet MicroN yüksek yoğunluklu medya dağıtım ağ aygıtı ve 15 adet SmartPanel App destekli kullanıcı arayüzü kurdu. MediorNet aygıtları sekiz kameranın ses ve görüntü sinyallerinin denetim odasında, lobide ve iki performans sahnesindeki çeşitli monitörlere dinamik olarak yönlendirilmelerini sağlıyor. SmartPanel’ler, teknik ve sahne arkası personelin her monitör için görüntü kaynaklarını az gecikmeyle değiştirmesini sağlayan Riedel MediorNet Control App ile yapılandırıldı. 

Ulusal Bunraku Tiyatrosundan Hideki Takaoka şunları söyledi: “Bir dijital ITV sistemi için çözümleri göz önünde bulundururken en büyük sorun dağıtım gecikmesi. MediorNet’i seçtik çünkü görüntü dağıtımında son derece az gecikmeye neden oluyor ve canlı bir performans sırasında güvenilir, güvenli ve kusursuz çalışma sağlıyor. Kaynaklar arasında geçişi çıplak gözle görülemeyecek kadar kesintisiz yapan hızlı tepkisi ve düşük gecikmesi nedeniyle MediorNet’i seçtik. Ayrıca Ayarları özel uygulamasıyla değiştirilebilen MediorNet, anlaşılması ve yönetilmesi kolay bir çözüm. Gelecek modellerinde daha da fazla özellik görmek için sabırsızlanıyoruz.

Riedel Japonya Satış Müdürü Takako Konishi yorum yaptı: “Japonya’daki ilk tiyatro kurulumumuz olarak Ulusal Bunraku Tiyatrosu gerçek zamanlı sinyal taşıma için MediorNet teknolojimizin gücünün, esneklik ve güvenilirliğinin güzel bir örneği. Tiyatro MediorNet sistemine bir Artist dijital matris interkom ekledikten sonra, ITV ve iletişim sistemleri tamamen bütünleşecek ve daha da kullanıcı dostu bir ortam yaratacak. Teknik kapasitesini yükseltmeye ve izleyicilerine son teknolojili performans deneyimi sunmaya devam ederken tiyatroyla çalışmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.