Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Canlı Yayın Bağlantısı Tek SMS ile Nasıl Sağlanır?
Canlı Yayın Bağlantısı Tek SMS ile Nasıl Sağlanır?
03.11.2018 14:36

Canlı yayın konukları ile saha muhabirlerinin cep telefonu, tablet ya da bilgisayarlarıyla yayına bağlanmaları, kendilerine iletilen bir SMS veya e-posta davetiyle artık hızlı ve kolayca sağlanabiliyor. 

Quicklink ST100 ve ST200 “Studio Server” alıcı-verici üniteleri ile stüdyo dışı bir lokasyondaki ya da olay mekanındaki herhangi bir kişi, rejiden kendisine bir SMS veya e-posta ile gönderilen linke sadece tıklayarak anında yayına aktarılabiliyor. Basit bir şekilde Chrome ve Safari internet tarayıcısının açılabileceği bu link ile herhangi bir yazılım yüklemesine gerek olmadan rejiye kolayca canlı içerik gönderilirken konuklar kendi ekranından stüdyo geri dönüş görüntüsünü de izleyebiliyor. 

Düşük gecikmeli bu bağlantılarda herhangi bir ses ve görüntü senkronizasyonu sorunu olmuyor. 

SMS/e-posta çözümü, yayın sistemlerine kolayca entegre edilebilen 1RU ve 2RU form faktöründe tek veya çift kanallı seçilebilen Quicklink Studio Server ürünlerinin tümleşik fonksiyonlarından sadece biri. 

Düşük gecikmeli ve yüksek kaliteli yayın bağlantılarının temel bir öğesi olarak Quicklink Studio Server, ana ve uzak stüdyolar arasında noktadan noktaya bağlantı için de kullanılabiliyor. “Full-duplex” ses ve görüntü alıcı-verici ünitesi olarak çalışabilmesi sayesinde röle modunda hem kodlayıcı hem de kod çözücü olarak kullanılabiliyor.

Quicklink Studio Server aynı zamanda popüler Quicklink ST500 “Studio-in-a-box” çözümünün reji tarafındaki tamamlayıcı öğesidir.

Quicklink ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.