Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AvitengBox: Quicklink Skype ve Webrtc Teknolojileriyle Kolay Canlı Yayın Bağlantıları
AvitengBox: Quicklink Skype ve Webrtc Teknolojileriyle Kolay Canlı Yayın Bağlantıları
26.04.2020 17:01

Coronavirus COVID-19’un getirdiği mevcut belirsizlik durumunda, Quicklink’in çift yönlü görüntü ve ses bağlantı çözümlerinin yardımıyla, uzman ve konuklarınızın bulundukları lokasyondan ister Quicklink Skype TX ile, isterseniz bir uygulama gerektirmeyen Quicklink Studio ürünleriyle düşük gecikmeli canlı yayın bağlantılarınızı sağlayabilirsiniz. 

Quicklink Skype TX ürünleri, yayıncılık kalitesinde donanımlarıyla kaliteden ödün vermeden milyonlarca Skype kullanıcısına erişim sağlar. Otomatik en boy oranı dönüştürme, SDI görüntü ve analog dengeli ses bağlantılarıyla hem sistemsel kolaylık sağlar hem de ekstra ekipmana ihtiyaç bırakmaz. Web arayüzü üzerinden çoklu çağrıların basitçe merkezi kontrolünü ve yönetimini sağlar.

Ürün seçenekleri

Quicklink Studio Server: Kolay canlı yayın bağlantısı

Canlı yayın konukları ile saha muhabirlerinin cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarıyla yayına bağlanmaları, kendilerine iletilen bir SMS veya Whatsapp mesajı ya da e-posta davetiyle hızlı ve kolayca sağlanıyor. Modern WEBRTC ve yüksek sıkıştırma teknolojisiyle kalite ve düşük gecikme elde ediliyor.

Quicklink ST100 ve ST200 “Studio Server” alıcı-verici üniteleri ile stüdyo dışı bir lokasyondaki ya da olay mekanındaki herhangi bir kişi, rejiden kendisine bir SMS veya e-posta ile gönderilen linke sadece tıklayarak anında yayına aktarılabiliyor. Basit bir şekilde Chrome ve Safari internet tarayıcısının açılabileceği bu link ile herhangi bir yazılım yüklemesine gerek olmadan rejiye kolayca canlı içerik gönderilirken konuklar kendi ekranından stüdyo geri dönüş görüntüsünü de izleyebiliyor. 

Düşük gecikmeli bu bağlantılarda herhangi bir ses ve görüntü senkronizasyonu sorunu olmuyor. 

SMS/e-posta çözümü, yayın sistemlerine kolayca entegre edilebilen 1RU ve 2RU form faktöründe tek veya çift kanallı seçilebilen Quicklink Studio Server ürünlerinin tümleşik fonksiyonlarından sadece biri. 

Düşük gecikmeli ve yüksek kaliteli yayın bağlantılarının temel bir öğesi olarak Quicklink Studio Server, ana ve uzak stüdyolar arasında noktadan noktaya bağlantı için de kullanılabiliyor. “Full-duplex” ses ve görüntü alıcı-verici ünitesi olarak çalışabilmesi sayesinde röle modunda hem kodlayıcı hem de kod çözücü olarak kullanılabiliyor.

Quicklink Studio Server aynı zamanda popüler Quicklink ST500 “Studio-in-a-box” çözümünün reji tarafındaki tamamlayıcı öğesidir.

QUICKLINK Studio in-a-box: Dahili kamera ve ışık uzaktan kontrollü  ve portatif

Canlı yayın bağlantısı için muhabirin Quicklink ST500’ü çalıştırması, kulaklık ve mikrofon bağlantısını yapması yeterli. Geri kalan ayarlar merkezden Quicklink ST500’ün uzaktan kontrolü ile sağlanıyor. Kullanım için muhabir teknik bilgiye ihtiyaç duymuyor.

Panasonic PTZ kamera içeren tek kutuda stüdyo (studio in a box) çözümü ST500, çekim yerinde mevcut kaynakların kısıtlı olduğu yerlerde HD stüdyo yayınlarına görüntü toplamak için ideal. Panasonic ile işbirliği içerisinde üretilen çözümdeki bütünleşik Panasonic PTZ kamera, 22x optik zoom ile kusursuz Full HD görüntü sağlıyor. Kamera, ışıklar ve ses, Quicklink Manager Portal kullanılarak herhangi bir Chrome tarayıcıdan denetlenerek, en yüksek kalitede, istenen yayın içeriklerinin alınması garantileniyor. Merkezi operatör yayını eksiksiz yönetebiliyor ve hem HD-SDI olarak dosya kaydını hem de yayına canlı çıkışı seçebiliyor. Küçük boyutlu, sağlam ve kolay taşınabilen ünite, görüntü katkısı yapan noktaya son derece düşük gecikmeli teleprompt geri gönderebiliyor ve beş adede kadar harici DMX-512 ışığı denetleyebiliyor. 

Quicklink ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.