Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kayseri OSB TV Akratek ile Yayın Hayatına Merhaba Dedi
Kayseri OSB TV Akratek ile Yayın Hayatına Merhaba Dedi
22.06.2018 15:42

Akratek Elektronik, ülkemizin sanayi alanında kalkınmasında öncü olan kuruluşlardan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Web TV stüdyosunun ve rejisinin kurulumunu büyük bir özveri ile tamamladı.

Broadcast altyapı sisteminin projelendirmesi, sistem kurulumu Akratek Elektronik tarafından gerçekleştirildi.  Akratek bünyesinde yer alan proje mühendisleri ve teknisyenleri tarafından kısa bir sürede tamamlanan sistem entegrasyon işlemlerinin ardından, geçtiğimiz günlerde OSB TV internet  yayınına başladı.

OSB TV’nin broadcast altyapısının kağıt üzerindeki projelendirme işlemleri tamamlandıktan sonra sistemin entegrasyon aşamasına geçildi.  Bir stüdyo, bir reji, bir ana kumanda ve sistem odası olarak yapılandırılan sistemde sektörün öncü ve güven veren markaları tercih edildi.  

Sistem içeriğinde stüdyo ve aktüel amaçlı kullanımların her ikisinde de Panasonic kameralar tercih edilirken, video altyapısını Ross Video markası oluşturuyor. Video yönlendirme, video switcher,  video dönüştürme çözümlerinin tamamı Ross Video güvencesinde... 

Ayrıca stüdyoda dekor amaçlı 49 inç ebatlarında, 3,5mm bazel çerçeve kalınlığına sahip LG  Videowall sistemi de Akratek Elektronik teknik ekibi tarafından yerinde kurularak kalibrasyonu yapıldı. 

Projenin video sunucuları grubunu da PlayBox ve Fortinge markası oluşturuyor. Sistemde AirBox playout ve tamamen Akratek tarafından geliştirilen Fortinge Foringest kayıt sistemi kullanıldı. 

OSB TV’nin ses kalitesi de ön planda…  Behringer X32 dijital ses miks konsollarının bulunduğu OSB TV’de yayınlanacak olan müzik içerikli programlar için esnek kullanım imkanı tanıyor.

Proje kapsamında Türkiye’de üretilen Stüdyo tipi prompter sistemi Fortinge Forprompt kullanılırken, kurum aynı zamanda organizasyon faaliyetleri kapsamında aynı markaya sahip konferans prompter sistemini de bünyesine katmayı tercih etti. 

Stüdyoda kullanılan ışıklarda yerli üretim TRYM ve ASAL ışık markalarına yer verilerek, hem müşterinin ihtiyacına cevap verebilmek hem de üreticiyi desteklemek amacıyla projede bu ürünlere yer verilmiş ve kabul görmüştür. 

Proje kapsamında kullanılan ürünler ile ilgili daha fazla bilgi almak ve siz de kurumunuza proje hazırlarken bilgi almak isterseniz 0216 291 22 30 numaralı telefondan ya da www.akratek.com adresinden Akratek Elektronik’e ulaşabilirsiniz.