Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Telestream OptiQ Hızlı Kanal Çözümü
Telestream OptiQ Hızlı Kanal Çözümü
25.05.2019 16:18

Kanallar yaratmak için çok fazla zaman harcamak, kazancı azaltıyor. Uygun izleme ve anında kanal yaratma olmadan, bir kereye mahsus etkinlikler uygulanabilir olmayabiliyor ve kanal çalışır hale geldiği zaman içerik yoğunluğu tıkanıklıklara neden olabiliyor. Bu da izleyiciler için daha az içerik, yayıncı için daha az kazanç demek.

Bulut ortamlarında tek tıklamayla kanal yaratmak için tasarlanan OptiQ, haftalar, hatta aylar süren kanal oluşturma işini dakikalık bir işe indiriyor. Bu yeni görüntü kanalları genel bütünleşik izleme ve çok sayıda kaynak arasında geçiş yapma gibi gelişmiş özellikler sunuyor. OptiQ bir dizi uygulamayı hedefliyor. Yeni kanalları pazarlama sürecini hızlandırmak isteyen içerik sağlayıcılar, yayıncılar ve servis sağlayıcılar için yeni kazanç akışlarını kolaylaştırıyor. OptiQ kısa süreli kanalları ve etkinlikleri, ek içerikleri mümkün kılarak yeni kazanç akışları yaratma imkanı veriyor. 

OptiQ, şu ticari ana sektör sorunlarını işaret ediyor:

  • Servis sağlayıcılar ve içerik toplayıcılar kısa süreli spor ve diğer etkinlikler için hızla kanallar oluşturamadıkları için işleri kabul etmiyorlar.
  • Tesiste çok sayıda önemli etkinlik olunca kapasite yüzünden içerik sağlayıcılar akış altyapısının yetersizliği nedeniyle değerli ek içerikleri kullanamıyorlar. 

Karmaşıklığı azaltma

OptiQ buluttan yararlanma yeteneğine sahip olmayan içerik sağlayıcıları için hibrid bulut yeteneklerine bir geçiş yolu sunuyor. Buluta geçmek gerektiği açık, fakat bu geçişi kolaylaştırmak için karmaşıklığı ortadan kaldırmak gerekiyor.

Çoklu bulut kurulumu

İçerik sağlayıcılar hangi bulut sağlayıcıyı kullanacakları konusunda seçenek sahibi olmak istiyorlar. Birçoğu tek bir sağlayıcıya mahkum kalmak istemese de, ellerinden bir şey gelmiyor. OptiQ başlıca bulut sağlayıcıları destekleyerek, çoklu bulut kurulumunun yolunu açıyor.

En son akış teknolojileri

OptiQ görüntü akışı için en son kodlama ve paketleme yeteneklerine sahip. Görüntü akış teknolojisi sürekli eviriliyor, ve akış için bulut ortamından yararlanan içerik sağlayıcılar her zaman en son yeteneklere erişebilecekler.

Verimli kaynak kullanımı

UHD/4K HDR medya işleme çok fazla CPU, GPU ve ASIC kaynak gerektiriyor. OptiQ sayesinde içerik sağlayıcılar yoğun CPU gerektiren görüntü akışları için tesis içerisindeki hızlı donanımdan yararlanırken, SD/HD kapasitelerini buluta aktarabiliyorlar. OptiQ ayrıca bakım için yük boşaltma ve çok yüksek yükler sırasında kapasite eklemeye imkan veriyor.

Test ve ölçeklendirme

Günümüzün dinamik iş dünyasında dinamik yenilikçilik şart. Kuruluşlar hızla yeni projeler başlatmaya, gerekirse hızla genişletmeye ve gereksizse kapatmaya gereksinim duyuyorlar. OptiQ yeni kanalların denenmesini desteklemenin yanı sıra, insanların buluta geçmek için kendine güvenmelerine yardımcı oluyor.


Ürün OptiQ Hızlı Kanal Çözümü
Marka Telestream
Firma Bilgipark
Telefon 0212 283 54 39
Web www.bilgipark.tv