Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Zaxcom Nova Ses Kayıt Sistemi
Zaxcom Nova Ses Kayıt Sistemi
19.11.2019 15:43

Zaxcom Nova ses çözümü bir mikser, bir kaydedici, ZaxNet uzaktan kumanda ve kablosuz alıcıları küçük ve hafif bir aygıt içerisinde bir araya getiriyor. 

Bağlantı

Nova 48 Volt phantom güçlü 4 adet XLR mic/line NeverClip girişine ve 2 adet line-level dengeli girişine, 4 harici AES girişine ve 6 analog/AES çıkış veri yoluna sahip. 2 adet AES42 mikrofon, AES girişlerine bağlanabiliyor. 4 adet AES örnek hızı çevrim girişi, harici kablosuz alıcılara bağlanabiliyor. 

Kayıt

Nova 24 bit derinlikli 12 adede kadar kanalı kaydedebiliyor. 44.1, 47.952, 48, 48.048, 96 ve 192 örnek hızları var. İki küçük boyutlu flash karta ayrı ayrı veya aynı anda ses kaydı yapılabiliyor. Dosyalar dahili sürücüye kayıpsız bir hataya toleranslı kayıt formatı olan MARF II olarak ya da Broadcast Wave File (BWF) olarak kaydediliyor.

Miks

Yüksek çözünürlüklü kesintisiz kodlayıcılar olan LED göstergeli 5 adet fader, fader konumunu ve hassas giriş ses seviyesi ölçümünü gösteriyor. Fader’leri kullanıcı 5 kaynaklı 4 grup olarak organize edebiliyor. Tek bir butona basılarak fader kontrolü, düzeltme kontrolü ve ZaxNet verici ön yükselteç kazancına hızla erişilebiliyor. 

Kablosuz iletim

İki opsiyonel QRX212 çiftli alıcı Nova’nın içerisine kolayca kurulabiliyor. Tüm bağlantılar harici kablolar olmadan Nova’nın içerisinde yapılıyor. Her QRX212 toplam 8 kablosuz ses kanalı için 2 ayrı vericiden mono veya stereo modda ses alabiliyor. QRX212 alıcılar Zaxcom RX-12 ile RX-12R’dekilerle aynı ve Nova ile değiştirilebiliyor. QRX212 alıcılar Nova içerisinde tamamen bütünleşik. Bir frekans değiştiğinde hem alıcı kanalı hem de sunucudaki vericiler aynı anda değişiyor. Frekans taramaları başladığında doğru bir tarama yapılabilmesi için sunucudaki tüm vericiler iletmeyen moda getiriliyor. Tarama tamamlandığında tüm vericiler ve alıcılar tek bir butona dokunularak hemen temiz frekanslara atanabiliyor. Vericiler otomatik olarak yeni frekansta çalıştırılıyorlar. Zaxcom Digital Recording Wireless’ın Nova ile tam bütünleşmesi, benzersiz ve güçlü bir sistem oluşturuyor. Kaydediciden parça isimleri post prodüksiyonda kolay tanınma için kablosuz vericiler üzerindeki yedek kayıtlara otomatik olarak gönderilebiliyor. Alternatif olarak verici adları kaydedicinin ISO parçalarını otomatik olarak yeniden adlandırabiliyor. Nova’nın taşıma kontrolü vücut paketi vericisindeki kaydı otomatik olarak denetleyebiliyor, böylece Nova’daki her kayıtlı dosya için vericide eşleşen bir dosya oluyor. Kayıt yapan her vericide zaman kodu kablo gerekmeden otomatik olarak durduruluyor. Nova’da kablosuz alıcılar için Zaxcom’un 35 MHz frekansı ayarlanabilen takipli ön uç filtre var. Bu filtre UHF telsiz gibi kaynaklardan girişimi engelliyor. 

Nova’nın grafik kullanıcı arayüzü sezgisel ve sade. Tüm butonlar ve düğmeler ergonomik olarak yerleştirilerek, ön panelde botun ve anahtar kalabalığından kazayla değerlerin değiştirilme olasılığı önlenmiş. 6 butonlu bir LCD, çeşitli hava koşullarında kullanılabiliyor ve menü dolaşımı sağlıyor.

Arayüz

Nova’nın grafik kullanıcı arayüzü sezgisel ve sade. Ön paneldeki buton ve anahtar kalabalığı yüzünden seviyelerin kazayla aşırı yükseltilmesini engellemek için tüm butonlar ve düğmeler ergonomik olarak aralıklı yerleştirilmiş. Bir LCD panel ile 6 basmalı buton, menüde dolaşım sağlıyor.

Gelişmiş özellikler

ZaxNet uzaktan kumanda sayesinde sunucuya yaklaşmak gerekmeden Zaxcom vericiler üzerinde frekans, ön yükselteç kazancı ve çıkış gücü ayarlanabiliyor. 

Audition ve Re-record özellikleri, RF iletim kesilmelerinden kaynaklanan düşmelerin hemen remiks ve onarımına ikan veriyor.

Güç

Nova yedekli çalışma için iki güç girişi kullanıyor. Nova kullanırken harici donanım gerekmediği için, harici güç dağıtımı da gerekmiyor. 


Ürün Nova Ses Kayıt Çözümü
Marka Zaxcom
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com