Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Teratek, Moritanya’da Avid Sistem Yenileme Çalışmasını Başarıyla Gerçekleştirdi
Teratek, Moritanya’da Avid Sistem Yenileme Çalışmasını Başarıyla Gerçekleştirdi
13.07.2019 15:29

Afrika’da Moritanya’nın devlet kanalı Moritanya TV, hali hazırda kullanmakta olduğu Avid sistemlerinin yenileme  ve entegrasyon işlemleri için,  Teratek firmasından kurulum ve devreye alma hizmeti aldı. Yaklaşık 1 hafta süre içerisinde Avid Nexis ve Avid Maestro Engine, Maestro Designer, Maestro News, Avid Networking ve otomasyon entegrasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. 

Moritanya TV almış oldukları Avid Nexis ile ellerindeki Avid disk kapasitesini hem 2 katına çıkarmış hem de veri bant genişliğini 10 Gbit/s’a arttırmış oldular. Avid Maestro Engine ile en gelişmiş realtime 3D grafik işleme cihazı alarak kanalın grafik önyüzünü canlandırmak için ilk adımı atmış oldular. Avid Maestro Designer 3D gelişmiş grafik tasarım yazılımı ile tasarım ve uyarlamalar yapıp, Maestro News ile Maestro Engine’ı yöneten dinamik bir iş akışına başladılar. Tabi ki bu gelişmiş sistemlerini sıkıntısız bir şekilde kullanabilmek, ellerindeki ağ altyapısının da güncellenmesi için Avid’in desteklediği 10Gbit destekli switch ile ağ altyapısına kavuştular. 

Ellerinde kullanmakta oldukları Avid’in Airspeed, Morpho ve Media Composer’larla  kanalın hem ingest, KJ playout  hem de kurgu sistemleri Avid olan bir kanalın, sistem yenilemesi çok kritik ve uzmanlık isteyen bir iş olduğu için Moritanya TV dünyada ki Avid partnerlerinden biri olan Teratek’i seçerek doğru bir tercih yapmış olduklarını gördüler.

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.