Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Cinegy
Cinegy
02.10.2019 18:26

Cinegy AIR 14 Sunucu ve Otomasyon Yazılımı

Bir kanal yayınlamak karmaşık bir iş; birçok ara bağlantı elemanı maliyet, yönetim ve bakım gerektiriyor. Cinegy AIR tek kutuda birçok özellikle çok sayıda kanalı destekleyerek bu zorlukları basitleştiriyor. Cinegy AIR Dolby Digital kodlama, EAS, Nielsen filigranlama ve Cinegy Titler kanal logolama işlevlerini tek bir bütünleşik yazılım çözümünde sunuyor. IP ve SDI yoluyla 8K desteği, SRT paketli IP giriş ve çıkışı, Cloud + GPU için daha fazla performans iyileştirme sağlayan yazılım, kaynak olarak WDM ve WebCam giriş aygıtlarının kullanılmasına imkan veriyor. 


SRT Güvenilir Taşıma Tekniği

Cinegy IBC 2019’da SRT (Secure Reliable Transport) tekniğini kullanmanın avantajlarını ve tüm ürün serisindeki 8K yeteneklerini gösterdi. SRT bağlantı kurmak için kablo kullanmanın kısıtlayıcı zincirlerini kırıyor. SRT ile içerikler, araçlar ve hizmetler bulutta, kiralık sanal makinelerde, tesis içinde veya uzak veri merkezlerinde bulundurulabiliyor. SRT çek geniş yeni uygulamaların kapısını açarken, mevcut olanları çok kolaylaştırıyor. Cinegy içerisine lisans dahil gömülen SRT, bu sayede yasal hak, abonelik, yeterli bant genişliği gibi endişelere yer bırakmıyor.


Cinegy Capture PRO

Tüm popüler formatlarda ve taşıyıcılarda kurgu veya web proxy’leri üretme ve malzeme kaydetme işlerini birleştiren Cinegy Capture PRO, kayıt ve kod dönüştürme işlemlerini yeniden keşfediyor. Operatörler merkezi hizmetleri kullanarak ne zaman ve nerede gerek duyarlarsa uzaktan güçlü Cinegy Capture Control istemciyi kullanabiliyorlar. Standart bir PC’ye bir veya daha fazla SDI kart eklenip Cinegy Capture PRO kurulduktan sonra, çalışma grubundaki herhangi birinin denetimi altında etkin maliyetli, merkezi kaydın avantajları yaşanmaya başlanabiliyor. 


Cinegy Air PRO Görüntü Sunucusu

Yekpare kara kutular gidiyor ve yerlerine TCP/IP ağa bağlı gerçek zamanlı hizmet aygıtları geliyor. Cinegy Air PRO bütünleşik bir yazılım sisteminde SD, HD ve/veya Ultra HD (4K) playout için yayın otomasyon ön ucu ve gerçek zamanlı görüntü sunucusu sağlıyor. En yoğun taleplere yanıt vermek üzere tasarlanan Cinegy Air PRO, yayına gönderilen çok sayıda kanalı denetlemek, çevrim dışı olarak çizelgeleri, program ve reklam bloklarını planlamak için kullanılabiliyor. Birden fazla yerel veya uzak kullanıcı, çizelgeleme ve playout operasyonlarını denetleyebiliyor. Cinegy Air PRO karışık formatlarda ve karışık çözünürlüklerde içerikleri oynatarak ve işlenmemiş kurgu sahnelerini doğrudan yayına göndererek geniş esneklik sunuyor. Bir logo eklenebiliyor ya da aynı merkezi otomasyon panelinden bindirilebiliyor, yapılandırılabilen ikincil etkinliklerle harici aygıtlar denetlenebiliyor. ATSC/DVB veya web kullanımı için SDI ve/veya IP akışları yoluyla çoğa yayın çıkışı yapılabiliyor. 


Cinegy Multiviewer

Cinegy Multiviewer sayesinde yayıncılar ve yapım şirketleri uydulardan, kamera sinyallerinden, playout aygıtlarından ve diğer kaynaklardan gelen görüntü akışlarını yerel veya uzaktan izleyebiliyorlar. Güçlü bir analiz ve uyarı sistemine sahip, sinyal sorunlarını olur olmaz tespit eden Cinegy Multiviewer, yaygın ticari IT sunucuları veya iş istasyonları üzerinde çalışıp, AJA, BMD, DVS veya Deltacast firmalarının standart SDUI kartlarını kullanarak sıkıştırmasız görüntü, veya Ethernet yoluyla NewTek NDI veya normal RTP/IDP akışlarını alıyor. Full 4:2:2 4K’ya kadar MPEG-2, H.264, H.265 kod çözme, MPEG ses, AAC-HE2 ve Dolby Digital/AC-3 kod çözme destekleniyor; Dolby E kod çözme ise opsiyonel.


Cinegy Archive Medya Varlık Yöneticisi

Cinegy Archive yönetilmesi gereken bir arşivi veya yapımları olan her türlü kuruluş için yenilikçi bir medya varlık yönetimi çözümü. Cinegy ölçeklendirilebilen ve açık mimarisiyle bant tabanlı arşivleri ve yapım iş akışlarını dijitalleştirmek için uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Medya varlıklarının tüm kullanım ömürleri boyunca gelişmiş günlük kaydı ve üstveri birikimi, aramayı ve yeniden kullanımı kolaylaştırarak zaman ve para tasarrufu sağlıyor. Yerel ve uzaktan gerçek zamanlı işbirliği sağlayan Cinegy Archive sayesinde günlük kayıt tutanlar, haber öyküsü ve görüntü kurgu uzmanları görüntü malzemeleri üzerinde kayıtları hala sürüyor olsa bile gerçek zamanda çalışabiliyorlar. Cinegy Workspace tarayıcı tabanlı arayüz kullanılarak her yerden klipler aranabiliyor, taranabiliyor, seçilebiliyor ve hatta kurgulanabiliyor. Cinegy Archive mimarisi AAF, MXF, MPEG-2, H.264 gibi açık standartlara ve formatlara dayanıyor. Hem kodlamayı hem oynatmayı yazılım denetliyor. 

www.cinegy.com

Önceki Makale
Cineo Lighting
Sonraki Makale
Cinedeck
En Çok Okunanlar
Dergi