Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > SRTEK Canlı Yayın Araçlarını Tanıttı
SRTEK Canlı Yayın Araçlarını Tanıttı
01.10.2018 15:52

SRTEK, 2009 yılında profesyonel ses camiasına ürün ve çözüm sunma amacı ile kuruldu. Zaman içinde kutu satışları, sistem çözümleri ve kurulumları ile güçlendirildi. Yaklaşık üç yıl kadar önce de yönetim ve iş kolu anlamında yeni bir yapılanmaya giderek canlı yayın ve yapımlara özel çözümler ana faaliyet konusu haline geldi.

SRTEK’in ana ürün portföyü küçükten büyüğe canlı yayın araçlarının tasarım ve imalatı oluşturmakta. Bununla beraber mobil komuta merkezleri ve mobil kriz yönetim merkezleri üzerine de AR-GE çalışmaları yapmakta. 

Fabrika, Kocaeli Dilovası İMES OSB’de 4000 metre kare arsada 2000’i imalata ait, 800’ü ofis ve destek alanları olmak üzere toplam 2800 metre kare kapalı alana sahip olacak şekilde inşa edildi. Fabrika tasarım aşamasından itibaren çok çeşitli yayın araçlarını imal edileceği düşüncesi ile özel olarak tasarlandı.

SRTEK, fabrikada her şeyden önce kendi “Tasarım Birimi” ve AR-GE’sini oluşturdu. Bu birim ilk günden itibaren tüm tasarımları 3 boyutlu olarak yapacak şekilde kurgulandı. Bu sayede imal edilecek her yayın aracı için her parçayı ve bütün içindeki yerini 3 boyutlu ortamda prova ederek tasarımlar gerçekleştiriliyor. 

Devamında tasarımlar imalat ekibi tarafından gerçek nesnelere dönüştürülüyor.

Uluslararası arena artık Türk üretimi ürünlere daha olumlu bakıyor. Bu da onlarca senedir çok özenli ve adanmış bir şekilde çalışan pek çok yerli firmanın emeğinin sonucu. SRTEK kendi üretim macerasına sundukları ürünlerin en az Avrupa standartlarına denk veya daha iyi olması şartını koyarak başladı. 

IBC fuarına dış mekandaki alanda katılan SRTEK, Avrupa standartlarında ürettikleri canlı yayın aracını tanıttı.

Mega OB Trailer Canlı Yayın Aracı

SRTEK yıllardır römork tipi OB van araçları tasarlayıp kurarken canlı yayın ve post prodüksiyonlarda zengin bir deneyim biriktirdi. MEGA serisinde kullanılan yeni MEGA römork boyutları, römork kasasının yatağından neredeyse 3 metre kullanılabilir yükseklik sağlıyor. Her iki yandaki genişleyen kısımlar OBVAN’ın yolculuk ederken ki alanın iki katından fazla kullanılabilir alan sağlıyor. 

Oda sayısı, düzenleri, klima, jeneratör ve UPS sistemleri, her müşterinin gereksinimlerine göre biçimlendiriliyor. Araçlar yirmiden fazla kameralı canlı spor yayınları ve bir etkinliğin aynı anda 4K ve HD yapımı gibi geniş yapım gereksinimlerine yönelik. Römorklar standart olarak mühendislik, yapım ve ses alanı olarak üç odalı. Daikin klimalar, 24V DC LED ışıklar ve Star-Star/Zigzag yalıtımlı transformatör enerji sistemleri kullanılıyor.

www.srtek.tv


Önceki Makale
PROFEN
Sonraki Makale
TÜRKSAT
En Çok Okunanlar
Dergi