Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Flanders Scientific XM311K 4K Master Monitör
Flanders Scientific XM311K 4K Master Monitör
22.06.2020 13:36

Profesyonel 12 Gbps SDI girişlere sahip XM311K, 31 inç ekran boyutuna sahip, gerçek 4K çözünürlüklü bir HDR ve SDR referans master monitörü. XM311K bir Dolby Vision master monitörü olarak sınıflandırılıyor. Tam ekranda 1.000cd/m2 tepe parlaklık değeri, hem PQ hem de HLG EOTF desteği, çoklu renk gamı seçenekleri ile 1.00.000:1 kontrast oranı, XM311K monitörü çok çeşitli üst düzey ve yoğun HDR iş akışları için ideal hale getiriyor. 

Yeni LCD teknolojisi LMCL arka ışık ile klasik ekran hücreleri arasında bağımsız olarak denetlenebilen bir ışık modülasyonlu hücreler katmanı içeriyor. Bunun sağladığı ışık yoğunluğunun her bir piksel düzeyinde ayrı ayrı denetlenmesi, klasik LCD’lere göre daha gerçekçi siyah düzeyleri, çok daha yüksek kontrast oranları, hale ve parlama bozulmalarının olmaması gibi önemi avantajlar getiriyor. 

Bağlantı

12 Gbps SDI bağlantıları tek bir kablo üzerinden ekrana 4K ve UHD sinyallerin aktarılmalarına imkan vererek mekan tasarımını kolaylaştırıyor. Hem 2SI hem de Square Division modellerde Quad 1.5 Gbps ve 3 Gbps SDI bağlantının desteklenmesi, her tipte 4K veya UHD çıkışıyla uyumluluğu garantiliyor. XM311K monitör gelişmiş 12 bit 4.4:4 YCbCr, RGB, XYZ sinyalleri destekliyor.

XM311K aynı anda gerçek zamanda alt formata dönüştürülen 3G veya 1.5G çıkışı ve temiz bir 12G/6G çoklu çıkışı destekleme yeteneğine sahip. Gelen her türlü Single Link 4K veya UHD sinyaller, HD monitörler veya osiloskoplar için herhangi bir bağımsız aşağı çevrim donanımı gerekmeden 2K veya HD çıkışlara çevrilebiliyor. 

Uzaktan kumanda

IP Remote Utility uzaktan kumanda programı sayesinde Mac veya PC klavyesi, faresi veya kontrol paneli kullanılarak Flanders Scientific monitörler üzerinde uzaktan işlevler arasında geçiş, girişleri değiştirme ve menüde dolaşım yapılabiliyor. iOS aygıtlarıyla da kullanılabiliyor.

Stream Deck

IP Remote Utility ile kullanmak için bir Stream Deck kolayca yapılandırılıp kısayollar başlatılabiliyor.

Gerçek 4K çözünürlük

XM311K HD, Ultra HD, 4K içeriklerin tam ekranda izlenmelerini destekleyen, gerçek bir 4K (4096x2160) çözünürlüklü monitör.

Gelişmiş sinyal durumu tespiti

XM serisi monitörler SDI sinyallerin içine gömülü yük ID (VPID) bilgilerini otomatik olarak okuyup sinyali buna göre kilitleyebiliyorlar. Bu bilgiler ne zaman bir format değişikliği tespit edilirse geçici olarak da görüntülenebildiği için, monitörü yapılmak istenen çıkışın monitörün alacağı şey olacağından emin olunabiliyor. 

HD’den UHD’ye ölçeklendirme

Gelen kaynaktan her piksel panel üzerinde 4 piksel olarak temsil edilerek, HD içerikler interpolasyonsuz görüntülenebiliyor.

Sette renk yönetimi

XM311K monitör bağımsız çalışan bir 4K LUT kutusu gerekmeden gerçek zamanda renk müdahalesi için LiveGrade Pro, Prelight, FireDay, FirePlay gibi sette renk uygulamalarıyla doğrudan uyumlu.

Çok kameralı izleme

Çok kameralı izleme uygulamaları için ideal XM311K, hem 4 adede kadar senkron (genlock) HD sinyalinin aynı anda izlenmesini, hem de gerektiğinde herhangi bir sinyalin tam ekranda büyük izlenmesini destekliyor. 

Osiloskop

XM311K monitör 4K uyumlu gerçek zamanlı dalga şekli ve vektörskop gösterimi yapabiliyor.

LUM renklendirme

%0 ile %100 arasındaki 4 ayar noktası sayesinde false color veya greyscale gösterilecek özel hedef alanları oluşturulabiliyor.

İşaretleyiciler

Doğrular, yarı saydam bindirmeler veya tam bindirmeler olarak görüntülenebilen çeşitli standart işaretleyiciler ve güvenli alanlardan seçim yapılabiliyor.

Gelişmiş LUT işleme seçenekleri

XM serisi monitörlerde seçilen üç hatlı veya dört yüzlü interpolasyon kullanılarak 3D LUT’lar işlenebiliyor. Üç hatlı LUT interpolasyon çok yaygın olup bu seçenek sayesinde LUT’lar başka yerlerde sık görülecek şekilde işlenebiliyor. Yaygın olmayan daha gelişmiş dört yüzlü LUT interpolasyonu ise daha iyi ekran üzeri performansla daha yüksek bir hassasiyet ve doğruluk derecesi sağlıyor.


Ürün XM311K 4K Master Monitör
Marka Flanders Scientific
Web www.flandersscientific.com

En Çok Görüntülenenler
Dergi