Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TV Cultura Stüdyoları Grass Valley ile Modernleşti
TV Cultura Stüdyoları Grass Valley ile Modernleşti
30.08.2017 10:26

Grass Valley ile on yıldır birlikte çalışmakta olan TV Cultura, yapım stüdyolarının yenilenmesi için yine Grass Valley’i seçti. Yıllar boyu iki şirket, Brezilyalı izleyicilerin TV Cultura programlarından bekledikleri yüksek kalite ve içerik çeşitliliğini sunmak için TV Cultura’nın modern tesislerini birlikte çalışarak donattılar. En son Grass Valley bir K2 Production SAN Storage sistemine bağlı iki adet K2 Summit 3G Production Client sağladı, mevcut GV STRATUS ve EDIUS çözümlerini yükseltti ve ağın fiber kanala geçişini kolaylaştırdı.

TV Cultura Mühendislik ve Teknoloji Yöneticisi Gilvani Moletta şunları söyledi: “TV Cultura yayıncılıkta öncü role sahip olmakla ünlü. Biz de bu standardı sürdürmek için uzun vadede tesislerimizi ve yapım stüdyolarımızı iyileştirmenin yollarını her zaman bulabiliyoruz. Grass Valley çözümlerimiz zaten bizim için çalışıyordu, bu nedenle en iyi araçları en iyi ve verimli şekilde kullanmamızı garantilemek için bu yenileme doğal bir adımdı.

Haber içeriği TV Cultura için ana işlev. GV STRATUS ağın giderek hızlanan acil haberlere ayak uydurmasına, dört sunucusunu ve toplam 12 kanalını yönetmesine yardımcı oluyor. GV STRATUS çok sayıda medya platformu üzerinde tüm içerik yaratma ve dağıtma süreçlerini verimli şekilde yürütürken, kullanıcı kaynaklı içeriklerin (UGC) artan miktarını yönetebiliyor ve popüler sosyal medya platformları ile bütünleşiyor. Var olan en hızlı ve çok yönlü doğrusal olmayan kurgu yazılımı olan EDIUS ile de tam bütünleşiyor.

EDIUS Workgroup 8 hem sahada hem de stüdyoda kullanıcıların haberlere gönderdikleri katkı içerikleri dahil her yerde her şeyi kurgulayabilmek için gerçek zamanda daha fazla format ve çözünürlük sunuyor. TV Cultura’nın yayın haberleri ve stüdyo programları için üzerindeki post prodüksiyon için EDIUS tüm popüler SD, HD ve 4K formatların gerçek zamanda, render’sız kurgulanmasına imkan veriyor. GV STRATUS ve EDIUS yazılımları K2 Production SAN Storage ve K2 Summit 3G Production Clients ile tam bütünleşik oldukları için, tamamlanan içerikler verimli bir şekilde depolanabiliyor ve yayınlanabiliyor.

Grass Valley ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 386 32 23 numaralı telefondan Grass Valley Eurasia’yı arayabilirsiniz.