Reklamı Kapat
Anasayfa > Söyleşiler > “Cinegy, Teknolojik Gelişmelere Paralel Olarak Ürünlerini Sürekli Geliştiriyor“
“Cinegy, Teknolojik Gelişmelere Paralel Olarak Ürünlerini Sürekli Geliştiriyor“
19.02.2020 16:08

Geçtiğimiz günlerde kurulan Cinegy Medya AŞ’nin COO’su Murat Küçüksaraç ile şirketin kuruluş süreci ve hizmetlerine ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdik.

  • Cinegy Medya AŞ’nin kuruluş sürecine ilişkin bilgi alabilir miyiz?

Cinegy GmbH, 15 seneden fazladır ülkemizde en yaygın kullanılan IT tabanlı yayın prodüksiyon ve otomasyon sistemiydi. İlk olarak Hasan Kırağı öncülüğünde Doğan Medya Grubu bünyesinde başlatılan IT transformasyon projesi ile Türkiye’ye giriş yapan Cinegy; zamanla birçok yayın grubunun da tercihi olmuş bir çözüm. Teknolojik gelişmelere paralel olarak ürünlerini de sürekli geliştirmeye devam eden Cinegy için Türkiye ve yakın coğrafyası öncelikli önem arz ediyor. Bu noktada mevcut operasyonları ve ileriye dönük planları doğrultusunda yeniden yapılanma ihtiyacı duyan Cinegy yetkilerinin bizimle temasa geçmesi ile görüşmelere başladık. Bir kaç aylık bir çalışma sonrasında ortak bir strateji geliştirerek uygulamaya koyduk. Cinegy’nin Türkiye yeni yapılanması ile hem var olan müşterilere daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmemiz, hem de önümüzdeki dönemde yayın teknolojilerinde yaşanan dönüşüm projelerine daha kapsamlı çözümler üretebilmemiz mümkün olacak.

  • Cinegy çözümleri yıllardır ülkemizde kullanılıyor. Cinegy Medya AŞ’nin diğer Cinegy temsilcilerinden farkı ne olacak?

En başta Cinegy Medya AŞ şu ana kadar markayı temsil eden firmalardan oldukça farklı bir yapıya sahip ve herhangi bir şekilde bu firmalarla rekabet içinde olan bir yapı değil. Cinegy Medya AŞ; direkt marka temsilini sağlayarak kurulacak iş ortağı yapısı ve akreditasyon programı aracılığıyla önümüzdeki dönemdeki projelerde yer almaya devam edecek. Akreditasyon programımızda yer alan iş ortaklarımıza ihtiyaçları olan teknik ve diğer desteklerimizle projelerdeki pozisyonlarını güçlendirmeyi ve müşterilerimize daha iyi hizmet sağlamalarını amaçlıyoruz. Akreditasyon programımızın da detaylarını çok kısa bir sürede açıklayacağız.

  • Vereceğiniz hizmetlere ilişkin bilgi alabilir miyiz?

Yayın teknolojileri ezberleri bozan bir hızda değişiyor ve gelişiyor. Tüm firmalar için bu değişime ayak uydurmak oldukça zorlu bir süreç. Artık standart IT altyapıları (sunucu, depolama ve network alanlarında) günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Bu gelişme ve değişim sürekli artan bilgi transferi ve eğitim ihtiyaçlarını da beraberinde getiriyor. İşte Cinegy Medya AŞ deneyimli kadrosu ile iş ortaklarına ve müşterilerine kaliteli bir bilgi kaynağı olmayı ve aynı zamanda projelerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeleri için de bir referans noktası olmayı amaçlıyor.

  • Çalışma sisteminiz nasıl olacak? 

Röportajın ilk kısmında da belirttiğimiz gibi, yayıncılık sektörünün bu değişim döneminde yer almak isteyen tüm firmalar ile yakın diyalog halinde olmayı planlıyoruz. Yayınlayacağımız akreditasyon programı ile de iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile sağlıklı ve gelişen bir ilişki içinde olacağımızı düşünüyoruz.

  • Yıllardır ülkemiz yayın sektörü içerisinde değişik kuruluşlarda yer almış biri olarak yayın teknolojileri sizce nereye doğru evriliyor?

Bu sene sektörde 25. yılımı dolduruyorum ve uzun seneler hem teknik yönetici olarak hem de üretici firmalarda birçok projenin içinde yer aldım. Değişimin hızı azalmıyor aksine artıyor. Bu sürece adapte olabilen kişiler ve firmalar ayakta kalırken olamayanlar maalesef pazardan uzaklaşıyor. Artık medya grupları birbirinden çok sektörün dışından gelen ve uluslararası çapta ve kapasitede olan dev firmalarla rekabet etmek zorunda kalıyorlar. Bu rekabet içinde teknik gelişmeleri yakından takip etmek ve dönüşüm projelerini zamanında gerçekleştirmek hayati bir önem taşıyor. İşte bu noktada Cinegy Medya AŞ ekibi olarak tüm deneyim ve bilgimizi hem müşterilerimiz hem de iş ortaklarımız ile paylaşmayı amaçlıyoruz.

  • Cinegy Medya AŞ’nin önümüzdeki sürece yönelik proje ve hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Daha önce belirttiğim gibi Cinegy; son 15 sene Türkiye’de çok önemli projelere imza attı. Çıta artık bizim için daha yüksekte. Önümüzde hızla değişen, gelişen ve aynı zamanda karmaşıklaşan bir yayıncılık sektörü var. Biz sektörün bugüne kadar önde gelen firmalarından biri olarak; bu değişimin takipçisi değil lideri olmayı; sunduğumuz hizmetlerle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermeyi ve onları içinde bulundukları rekabette ön plana çıkartmayı amaçlıyoruz.