Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Lectrosonics DPR ve DSQD/AES3 Dijital Verici ve Alıcı
Lectrosonics DPR ve DSQD/AES3 Dijital Verici ve Alıcı
22.06.2020 17:24

Lectrosonics, D Squared kablosuz ürün ailesi platformunun en yeni üyeleri olan DPR dijital mini verici ile DSQD/AES-3 alıcıyı sunuyor.

D Squared kablosuz ürün ailesine en son eklenen DPR dijital verici, DSQD dijital alıcıyla tam uyumlu ve 470 ile 608 MHz (ABD dışına ihraç edilecek model için 470 – 614 MHz) aralığında frekans ayarı var. Yeni vericide iki adet AA pille uzun çalışma süresi için özel geliştirilen verimli elektronik devreler var, 25 ve 50 mW RF güç seçenekleri sunuyor. 

Tamamen dijital mimari, yüksek düzey güvenlik uygulamaları için AES 256-CTR şifreleme sağlıyor. Dinamikten stüdyo tipi kapasitife ve shotgun’a kadar çok çeşitli mikrofon tipleriyle çalışabilmesi için Phantom güç kapalı, 5V, 15V veya 48V olarak seçilebiliyor. Stüdyo kalitesinde ses performansı ön yükselteç, geniş giriş kazanç ayarı aralığı ve DSP denetimli analog sınırlandırma ile sağlanıyor. Giriş sinyal düzeyiyle tam eşleştirme için giriş kazancı 55 dB aralıkta 1 dB adımlarla ayarlanabiliyor, böylece ses dinamik aralığı ile sinyal/gürültü oranı maksimuma çıkarılıyor. İki yönlü IR portu hızlı kurulum ayarı sağlıyor ve üniteler arasında şifreleme anahtarı aktarımı ve veri paylaşımlarına imkan veriyor. 

DPR bir verici veya kaydedici olarak yapılandırılabiliyor ve dosyalar endüstri standardında 24 bit, 48 KHz örnek hızında Broadcast Wave wav (BWF) formatında microSD kart belleğe kaydediliyor. Ünitenin yan tarafındaki TRS jakı zaman koduyla sıkışma senkronizasyonuna (jam sync) izin vererek, post prodüksiyonda ses dosyası hizalamayı kolaylaştırıyor. Sıcaklık telafili kristal (TCXO) saat sayesinde zaman kodu doğruluğu 1PPM’den iyi. Ünitenin aygıt yazılımını sahada güncelleme için microSD bellek kartı da kullanılabiliyor. 

Dayanıklı işlenmiş alüminyum DPR kasası daha önceki HM ve HMa’dakilerle aynı boyut ve şekilde olduğu için, PHTRAN 3 kese ve HMCVR silikon kılıf gibi standart aksesuarlarla uyumlu. Giriş kablolaması da önceki kuşaklarla aynı olduğu için, MCA5X ve MCA-M30 dahil mevcut kablo ve silindir adaptör aksesuarları kullanılabiliyor. 

25 Hz – 20 KHz +0.0 frekans tepkisi, -3 dB, sınırlandırmadan önce 110 dB dinamik aralık ve düz bant faz tepkisiyle DPR ses sistem ayarlama ve takibi için kalibreli mikrofonlarla kablosuz bir test ve ölçüm bağlantısı olarak kullanıma ideal. 

DSQD/AES3 dijital alıcı 

Yeni DSQD/AES3 dijital alıcı, yüksek çözünürlüklü renkli ekran, analog veya AES dijital çıkışlar, arka tarafındaki diğer bir alıcıya bağlantı amaçlı “loop thru” tamponlu BNC çıkışlı BNC anten portlarıyla, dört kanallı, yarım kabin rafı yer kaplayan bir tasarıma sahip. 

Yeni alıcı DPR ünitesi, DBu kemer paketi ünitesi, DHu el vericisi, stereo DCHT ve yarım raf boyutlu M2T dahil en son Lectrosonics tam dijital vericileriyle uyumlu. DSQD/AES3, SM Series, LT, HM Series, SSM, HH Series, UM400, UM400a, LM Series, MM Series ve WM gibi tüm Digital Hybrid Wireless vericilerle de geriye dönük uyumlu. Uygulamanın gereksinimlerine bağlı olarak anahtarlamalı (kesintisiz ses için paket başlıkları sırasında), Digital Ratio Diversity veya Digital Frequency Diversity şeklinde üç farklı alıcı çeşitleme tekniği kullanılabiliyor. Kesintisiz ayarlanabilen takip filtreleri, zorlu ortamlarda bile mükemmel RF performansını garantiliyor. DSQD/AES3 dijital DBu ve DHu gibi talkback özellikli herhangi bir vericiyle ve Digital Hybrid LMb, LT, HHa vericilerle birlikte kullanıldığında dijital talkback yeteneği kazanıyor. 

Her kanaldan ses takip etmek için DSQD/AES3 üzerinde bir kulaklık jakı var. Ethernet ve USB portları, alıcının programlama ve takip için Lectrosonics Wireless Designer yazılımına bağlanmasına imkan veriyor. Antenin çalışma gücü menüden belirlenebiliyor, ve ön paneldeki LED’ler durumu gösteriyor. Her bir DSQD/AES3, iki üniteyi bir arada monte etmek için gereken yarım kabin rafı boyutlu donanımla teslim ediliyor ve 8 kanal elde ediliyor. 

Hem DPR hem de DSQD/AES3, güçlü güvenlik için bir 256 bit AES, CTR modu formatında şifrelemeyi destekleyerek, FIPS 197 ve 140-2 standartlarına uygunluk sağlıyor. Üç farklı anahtar yönetim modu kullanılabiliyor:

1. Universal:  D Squared ailesindeki tüm üniteler aynı anahtarı paylaşıyor.

2. Shared: Eşsiz bir anahtar yaratılıyor ve vericiler arasında ya da vericilerle alıcılar arasında paylaşılabiliyor.

3. Standard: Eşsiz bir anahtar yaratılıyor ama vericiler arasında veya vericilerden alıcılara paylaşılamıyor.


Ürün DPR ve DSQD/AES3 Dijital Verici ve Alıcı
Marka Lectrosonics
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com