Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Evertz İnternetten Yüksek Kaliteli Görüntü Akışı Kurulu SRT Alliance’a Katıldı
Evertz İnternetten Yüksek Kaliteli Görüntü Akışı Kurulu SRT Alliance’a Katıldı
22.06.2020 17:37

Medya ve eğlence teknolojisi çözümlerinde dünyanın önde gelen isimlerinden Evertz, düşük gecikmeli görüntü akışı gerçekleştirmede yaşanan zorlukları aşmayı hedefleyen SRT Alliance adlı açık kaynaklı girişime katıldı. 

Evertz’in SRT Alliance ile ilişkisi, özellikle kritik bir döneme denk geldi. Görüntü dağıtımında düşük gecikme, güvenilir ve güvenli teknoloji gerektiren uzaktan çalışma çözümlerine olan talep patlama yaptı ve birçok müşteri evlerini geçici büro alanlarına dönüştürmek zorunda kaldı.

Evertz bu durumu müşterilerine yaşamsal iş akışlarında her türlü engelden kaçınmalarında yardımcı olmak için bir fırsat olarak algıladı. Evertz endüstride kabul gören açık kaynaklı SRT protokolünü yürürlüğe koymak için olan çabalarına yatırım yaptı. Sonuç olarak mevcut sıkıştırma protokollerine SRT protokolünü de ekledi. Hem tesis içi hem de bulut iş akışlarına toptan ve tek bir oluşum olarak da sunuluyor. 

Evertz ayrıca birçok istemciye tek bir akış üretmek için müşterinin kendi bulut sunucusundan yararlanarak başlangıç noktasından kullanıcıların masa üstü veya mobil oynatıcılarına görüntü akışı yapan. SRT dağıtımı tabanlı, gerçek bir uçtan uca görüntü dağıtım çözümü de geliştirdi. 

2017 Nisanında Haivision tarafından kurulan SRT Alliance, şimdiden üç yüz elliden fazla üyeye sahip. Misyonu en hızlı gelişen açık kaynak görüntü akış projesi olan SRT (Secure Reliable Transport) Open Source’un geliştirilmesini destekleyerek, düşük gecikmeli canlı görüntü akışı yapmanın zorluklarını ortadan kaldırmak. 

Başlangıçta Haivision’ın geliştirip öncülük ettiği ücretsiz açık kaynaklı görüntü taşıma protokol ve teknoloji yığını SRT, halka açık internet üzerinde yüksek kaliteli, güvenli, düşük gecikmeli görüntü dağıtımı sağlıyor.

Evertz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.