Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Avid Pro Tools | Carbon Ses Arabirimi
Avid Pro Tools | Carbon Ses Arabirimi
20.12.2020 16:27

Pro Tools | Carbon, sanatçılar, müzik grupları ve prodüktörler için sesin berraklığını yakalamak üzere tasarlanmış yeni bir Pro Audio I/O ve işlemci türü. Üstün ses kalitesi sunan hibrid ses işlemci sistemi, bilgisayarınızın CPU gücü ile HDX’in DSP hızlandırma işlemcisini bir araya getiriyor. Böylece sıfıra yakın gecikmeli izlemeyle AAX DSP eklentileri yoluyla miks ve kayıt yaparken bilgisayarınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Tüm bunları Pro Tools’ta bir butona dokunarak gerçekleştirebilirsiniz.

Pro Tools Bütünleşmesi

Akıllı Pro Tools bütünleşmesiyle eksiksiz bir yaratıcı ortamda pürüzsüzce çalışılabiliyor. Hybrid Engine sayesinde gerçek zamanlı AAX DSP eklentisinin sinyal işleme yükü Carbon’a aktarılabiliyor. Böylece en iyi performansı getiren üstün ses kaydedilebiliyor. Artık çalışmaları yavaşlatan üçüncü firma eklentilerine gerek kalmıyor. Müziğin neyle yapıldığı yerine kendisi üzerinde yoğunlaşılabiliyor. 

AAX

AAX, gerçek hibrid yetenekli tek eklenti mimarisi. Hem orijinal hem de HDX DSP alanlarında aynı ses kalitesini elde etmek için tasarlandı. Böylece Carbon devreden çıkarılıp yapılan miks başka bir yere götürülebiliyor veya Pro Tools | Carbon arabirimine sahip olmayanlarla işbirliği yapılabiliyor.

AAX DSP eklentileri

Pro Tools ile birlikte verilen 116 adet AAX eklentisine (Avid Complete Plugin Bundle, HEAT ve UVI Falcon) ek olarak, Carbon başlangıç için bir dizi üst kalite eklenti ve ses koleksiyonu ile birlikte teslim ediliyor. UVI ve Native Instruments sanal enstrümanlarıyla yapım; Embody uzamsal ses işleme teknolojisiyle miks ortamları emülasyonu; McDSP, Arturia, Plugin Alliance AAX DSP dinamikleri, EQ’lar ve yankıları ile kusursuz sesler elde edilebiliyor. 3 ay ücretsiz Auto-Tune Unlimited kullanılabiliyor. Sesi daha da öteye taşımak için binlerce AAX eklentisi ve daha iki yüz elli AAX DSP kullanılabiliyor.  

HDX Engine ile pil sorununa son

Arayüzün merkezinde özel tasarlanan yüksek performanslı FPGA ve sekiz adet HDX DSP var. FPGA sesi neredeyse hiç gecikmesiz olarak, çok hızlı (bir defada tek örnek) yönlendiriyor. HDX DSP gerçek zamanlı eklenti işlemeyle saniyede tam 22.4 milyar işlem gerçekleştiriyor. Bu sayede oturum ne kadar büyük olursa olsun, veya kaç tane eklenti kullanılırsa kullanılsın, 1 milisaniyeden kısa gecikmeyle kayıt yapılabiliyor. Ve daha fazla sanal enstrüman ve yaratıcı miks için CPU çekirdeklerinin yükünü hafifletiyor. 

Termal tasarımla sessiz ve serin

Yüksek performanslı bir ses arabirimi yüksek miktarda ısı üretir. Bu nedenle Avid, Carbon’u kabinde başka donanımlarla bir aradayken bile sessizce serin tutmak için yenilikçi bir termal tasarım ortaya koydu. Tek bir eksenel fan havayı arabirimin önünden arkasına doğru nazikçe iterek, ısıyı yaymak için ayarlıyor. Ayrıca son derece sessiz olduğu için kayıt yaparken sizinle aynı odada bulunabiliyor. 

Üstün ses

Carbon’un her unsuru, sonik mükemmellik hedeflenerek tasarlandı; üstün ses çevrimi, çift çözünürlük saati, en saydam ön yükselteç tasarımı. Her ayrıntı son derece titizlikle hazırlandığı için, Carbon her nüansı en iyi derinlik, boyut ve netlikle yakalıyor. Tek yapmanız gereken record butonuna basmak. 

Çeviriciler

En iyi ses kalitesi, üstün ses çeviricilerle başlar. Her kanal başına dört adet ADC (analog-dijital çevirici) içeren Carbon, 126 dB dinamik aralığa sahip. Girişten HDX DSP’lerle ve Pro Tools’a kadar tüm kazanç yapısı standart 32 bit hassasiyette çalışarak, hiç sinyal bozulması olmadan daha çok fazlalık payı sağlıyor. Sonuç olarak her kayıtta temiz, doğal sesler yakalanabiliyor. 


Ürün Pro Tools | Carbon Ses Arabirimi
Marka Avid
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com