Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > CCTV ve Guizhou TV Hızlı Trenden AVIWEST ile Canlı Görüntü Akışı Yayınlıyor
CCTV ve Guizhou TV Hızlı Trenden AVIWEST ile Canlı Görüntü Akışı Yayınlıyor
01.03.2021 16:53

Çin ulusal televizyon yayıncısı CCTV ile Çin’deki bölgesel TV yayıncısı Guizhou, Double Ninth Festival sırasında çekilen ve internette canlı akışı yayınlanan “Yüksek Hızlı Trenle Çin’i Gezin” adlı programın yapımında AVIWEST PRO380 birleşik hücresel vericiler kurdu. Akıllıca tasarlanmış bir sırt çantasının içerisine konan güçlü AVIWEST PRO380 saha üniteleri sayesinde televizyon ekipleri Çin manzaralarının güzelliklerini, birinci sınıf demiryolu ağını, etkinlik yerindeki canlı söyleşileri çekerek festival kutlamalarının görüntü akışını kusursuz görüntülerle gerçekleştirdiler.

Guizhou TV Başkan Yardımcısı Qing Zhang şöyle konuştu: “Saatte 250 kilometre hızla giden bir trenden canlı görüntü akışı yapmak son derece zorluydu. Tren 70 dakika içinde 72 tünel geçerek dağları aşarken hatasız sinyali korumak ve yayın kalitesinde görüntü sağlamak zorundaydık. AVIWEST PRO380 bu inanılmaz teknik güçlüğü aşıp etkileyici görüntüler sunmamızı ve festivalin heyecanını izleyicilerimizle paylaşmamızı sağladı.

Program sırasında izleyiciler Guizhou ile Guangzhou kentlerini birleştiren Çin’in ilk yüksek hızlı tren hattında seyahat etti. Guigang yüksek hızlı demiryolu, güney batıyı Greater Bay Area ile toplam 857 kilometre raylarla birleştiriyor. 238 tünel ve 510 köprüden geçen, canlı görüntü akışını güvenilir şekilde gerçekleştirmenin zor olduğu demiryolu hattında, küçük ve hafif AVIWEST donanımı yayıncıların canlı söyleşileri kolayca yapmalarını ve görüntüleri rahatça çekmelerini sağladı.

Çift Emmy Award ödüllü ve AVIWEST SafeStreams Technology (SST) içeren PRO3 serisi, zorlu ağ koşullarına rağmen yüksek kaliteli görüntülerin kesintisiz ulaştırılmalarını garantiledi. Görüntüler yayın stüdyosundaki AVIWEST StreamHub alıcı, kod çözücü, dağıtım platformuna aktarılıp buradan CCTV1, CCTV13 ve CCTV web sitelerinde aynı anda yayınlandı. 

AVIWEST Çin Satış ve İş Geliştirici Tommy Qiu yorum yaptı: “Bu canlı yayını başarılı, hatta mümkün kılan ana unsur, AVIWEST SST teknolojisi. PRO3 serisi ve StreamHub sayesinde CCTV ile Guizhou TV aynı anda birden fazla ağ bağlantısını bir araya getirdi, görüntünün bit hızını ağın bant genişliğindeki dalgalanmalara göre uyarladı, akış içeriğini korudu ve kayıp verinin yeniden iletilmesini destekledi. İleri teknolojimiz ve bilgimiz dünyanın her yerinde, koşullar ne olursa olsun müşteriler için yüksek kaliteli internet görüntü akışlarını desteklemeye devam edecek donanımı bize sağlıyor.

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.