Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys StarTracker Sports Studio Sanal Yapım Sisteminde Veriye Dayalı Grafikler
Mo-Sys StarTracker Sports Studio Sanal Yapım Sisteminde Veriye Dayalı Grafikler
25.03.2021 15:31

Sanal yapım ve görüntü robotik teknolojileri uzmanı Mo-Sys Engineering ile bulut yayın grafikleri firması HYPOER Studios, veriye dayalı spor grafikleri içeren ilk sanal yapım sistemini yarattılar.

StarTracker Sports Studio, Epic Games Unreal Engine temel alınarak geliştirilen eksiksiz bir sanal yapım sistemiyle, son teknolojili bir HTML5 spor grafik sistemini bir araya getiriyor ve hareketli kameralı sanal stüdyolar, arttırılmış gerçeklik (AR) ve genişletilmiş gerçeklik (xR) üretme yeteneğine sahip. 

Gittikçe daha fazla spor yayıncısının kullandığı veriye dayalı grafikler içeren sanal stüdyolar ve AR sistemlerinde her grafik tipi iki ayrı grafik sistemi tarafından üretiliyor. Ancak, bir sanal setin üzerine sadece standart bindirmeyle grafik tutturmak yerine, spor yayıncıları artık veriye dayalı grafiklerin sanal stüdyonun içerisine bütünleştirilmelerini istiyorlar. Örneğin grafiklerin AR sanal grafiklerin tarzıyla ve stiliyle aynı olması gereken yerlerde bir sanal monitörün içinde görünmelerini sağlamak veya bir AR animasyona senkronize etmek gibi. 

StarTracker Sports Studio veriye dayalı spor grafikleriyle fotoğraf gerçekçiliğinde sanal grafiklerin içeriğe uygun olarak tasarlanmalarını sağlarken, sanal spor grafik sunumlarına olan bu yeni yaklaşımın yaratılmasını ve operasyonunu kolaylaştırıyor.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.