Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Austrian Audio Hi-X65 – Miks ve Master İçin Açık Arkalı Kulaklık
Austrian Audio Hi-X65 – Miks ve Master İçin Açık Arkalı Kulaklık
20.06.2021 09:54

Austrian Audio’nun Hi-X55 modelinin popüler olması üzerine tasarladığı yeni profesyonel kulaklık Hi-X65, miks ve master için profesyonel ses dinleme kulaklığı olarak üretildi. Kulağı sarıp örten açık tasarımı ve yüksek koni hareket (excursion) sürücüsü ses mühendislerinin ve müzik meraklılarını memnun edecek tamamen saydam sesi garantiliyor.

Hi-X teknolojisi: Gelenek üzerine kurulan yenilik

Onlarca yılık deneyim ve günümüzün son teknikleri sonucu geliştirilen Hi-X (High Excursion) teknolojisi, Hi-X65 kulaklığın son derece ayrıntılı sesinin anahtarı. Austrian Audio’nun tüm Hi-X kulaklıklarında bir 44mm sürücü ile bir halka mıknatıs sistemi var. Bu tasarım daha iyi hava akışı ve kendi sınıfındaki en güçlü manyetik alanı sağlıyor. Bakır kaplı bir alüminyum ses bobiniyle birlikte bu halka mıknatıs, diyaframın ve ona bağlı ses bobininin ağırlığını azaltarak, diyaframın daha hızlı hareket etmesine ve yön değiştirmesine imkân veriyor ve daha tepkisel bir darbe tepkisi sağlıyor. Sonuç olarak hata tespitini kolaylaştıran ve miks ve master oluşturmayı keyifli hale getiren, alçak frekanslarda çok iyi bas imgeleme ve çok alçak THD (toplam harmonik bozulma), doğrusal frekans tepkisi ve açık, kusursuz, yüksek çözünürlüklü ses elde ediliyor. 

Sıra dışı rahatlık ve kafaya en iyi oturma

Geniş, açık ve ayrıntılı sesin yanı sıra, Hi-X65 en rahat kullanım sağlıyor. Kulak pedleri dış boyutları büyütmeden kulaklara daha fazla boşluk sağlamak için yumuşak bellekli köpükten üretildi ve tamamen yeniden tasarlandı. 

Nefes alabilen yapı mükemmel havalandırmayı garantilerken, akustik tasarımı destekliyor. Kafa bandının yumuşak köpükten dolgusunda kafa teması için akıllı bir boşluk var ve bu sayede temas baskısını büyük oranda azaltıyor. Üstün rahatlık ve en iyi şekilde kafaya oturma, uzun süren ses projelerinde yorgunluk yaşamadan çalışmaya imkân veriyor.

Uzun ömür

Tüm hareketli ve yük taşıyan parçalar, maksimum yük kapasitesi için metalden yapıldı. Hi-X65 çok sağlam bir katlanır yapıya sahip olup, bir taşıma çantası ile birlikte teslim ediliyor. Ayrıca kulaklık çok sayıda besleyici kaynakla çalışmaya imkân veriyor; ses kaynağının üst düzey kulaklık yükselteçleri, referans AD çeviriciler, analog mikserler, mobil ses çalarlar veya notebook bilgisayarlar olması fark etmiyor. 

Kafa bandı ve kulak pedi gibi hijyenik olması gereken parçalar kolayca değiştirilerek, zaman içerisinde aynı kusursuzluk, dinleme keyfi ve rahatlık sürdürülebiliyor.

Bağlantı

Hi-X65, ister stüdyo oturumları, ister HiFi (aslına sadık ses) keyfi olsun, her türlü koşula kendini uyarlıyor. Verilen 1.2 ve 3 metre uzunluktaki değiştirilebilen kablolar, kulaklığın teknik verilerine ve ayrıntılarına göre tasarlandı. Kulaklığa güvenli bir kilit mekanizmasıyla bağlanıyorlar. Standart 3.5mm stereo jak fişi amatör tüketiciye mümkün olan en yüksek uyumluluğu garantiliyor ve profesyonel bağlantılar için ¼” stereo jak adaptörü var.