Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DI4D HMC Kafa Kamerası ile 4D Yüz Çekimi
DI4D HMC Kafa Kamerası ile 4D Yüz Çekimi
20.06.2021 10:08

Yüz performans çekimi konusunda uzman DI4D, kafaya takılan kablosuz kamera sisteminin yeni modelini sunuyor. DI4D HMC, firmanın kafaya takılan kamera sistemleri geliştirme ve kullanmadaki yılların deneyiminin bir birikimi.

Baskı altında çalışılan yapım koşulları altında en yüksek kalitede verileri sağlamak için tasarlanan üst düzey yüz hareketleri yakalama çözümü, oyuncuların rahatlığını da koruyor. DI4D HMC, DI4D’nin son sinyal işleme sürecini kullanarak 4D yüz performans çekimi için optimize edilen tek ticari kamera. Üçüncü firmaların yüz animasyon çözümleriyle de uyumlu.

Çekilen görüntülerin her zaman mümkün olduğunca keskin hatlı olması için DI4D HMC bir çift stereo yüksek kaliteli 4MP kamera ve hassas odak ayar mekanizması içeriyor. Üzerindeki ışık yayıcı LED aydınlatma paneli, ışığın oyuncunun yüzüne eşit dağılmasını sağlıyor.

Kameralara giden aydınlatmayı senkronize etmek oyuncunun görünen parlaklığını azaltırken, daha iyi odak derinliği için F/2.5 açıklığa, hareket bulanıklığını azaltmak için kısa pozlamaya, resim gürültüsünü azaltmak için düşük kazanca imkân vermeye devam ediyor. Sürekli kablosuz senkronizasyon, birden fazla HMC kameranın 60fps’ya kadar kare hızlarında master zaman koduna tam olarak senkronize kalmasını garantiliyor.

Hafif, esnek, açık kafa bantlı tasarım oyuncular için rahat bir duruşu garantilerken, karbon fiber çubuk mükemmel duruş ve sarsılmazlık sağlıyor. Yenilikçi, çabuk açılan tel gerilim sistemi, başlıkların hızla ve tekrar tekrar çıkarılıp takılabilmesini, garantiliyor. Şarj edilebilen pil 3 saate kadar kesintisiz kablosuz çalışma sağlıyor ve çekim sırasında en az kesinti için çalışırken çıkarılıp takılabiliyor.

DI4D’nin sezgisel DI4Dlive sayesinde bir yapım oturumunda HMC kameralar uzaktan kolayca denetlenebiliyor. Art arda oturumlarda HCM kameraları birçok sanatçıya göre doğru ayarlamak için yenilikçi özellikler sunuyor. Birden fazla DI4D HMC kamerayla çok sayıda çekimi izleme, kaydetme, gözden geçirme ve yönetme sürecini de kolaylaştırıyor. DI4Dlive ayrıca stereo fotogrametri kullanarak kamera kalibrasyonu ve 3D yeniden yapılandırma gibi 4D performans çekimini kolaylaştıran özelikler de sunuyor.