Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dock10 Sanal Yapımlarını Hitomi ile Senkronize Ediyor
Dock10 Sanal Yapımlarını Hitomi ile Senkronize Ediyor
20.06.2021 10:15

Birleşik Krallık’taki en büyük stüdyo kompleksi Dock10, sanal stüdyo ekiplerinin ses ve görüntü çıkışlarını verimli şekilde eşleştirmelerine ve karmaşık kurulumlar olmadan yüksek kaliteli programlar sağlamalarına yardımcı olmak için Hitomi Broadcast firmasının ürettiği sektörün üstün ses-görüntü zamanlarını eşleştirme araç kutusu MatchBox sistemine yatırım yaptı.

Dock10, Salford merkezine geniş kapsamlı sanal yapım yetenekleri ekledi. Farklı miktarlarda sinyal işlemeye maruz kalan ses ve görüntü devreleri arasında mükemmel senkronizasyonu garantilemek için Dock10 şimdi dudak senkronizasyonu uzmanı Hitomi’ye yöneldi, ve Glass iPhone uygulamasını kullanabilmek için Hitomi MatchBox Generator, MatchBox Analyser ve lisanslarına yatırım yaptı.

Sanal yapımlar piyasada hızla etkinliğini arttırıyor ve Dock10’un spor, magazin ve çocuk programları gibi ana alanlarından birçoğuna uygun. Bu nedenle Dock10 her stüdyosuna sanal yapım yetenekleri kurdu. Buradaki sorun, canlı ve bilgisayarda üretilen görüntülerin birleştirilmesinin genellikle birkaç karelik gecikme yaratarak, sesi görüntünün önüne geçirmesi. Sesin görüntüden önce gelmesi, gerçek hayatta olamayacak bir durum olduğu için izleyicileri rahatsız ediyor.

Hitomi MatchBox sistemi, canlı yayın senkronizasyonunu kolaylaştırmak için tasarlanan bir araç kiti. MatchBox Generator görüntü ve 16 adede kadar ses kanalı içeren eşsiz bir sinyal üretiyor. Onu tamamlayan MatchBox Analyser görüntü ile sesi karşılaştırarak, her sinyal yolundaki gecikmeyi hassas bir doğrulukta belirliyor. Sette yapılan testlerde hızlı çalışabilmek için test edilecek kameranın önüne bir iPhone telefon tutuluyor ve MatchBox Glass test sinyallerini üretmek için bu iPhone veya iPad’i kullanıyor.