Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tieline Gateway 4 Codec Piyasada
Tieline Gateway 4 Codec Piyasada
20.06.2021 10:58

Önde gelen kodek üreticilerinden Tieline, yeni Gateway 4 IP ses kodekini sunuyor. Güçlü bir DSP tabanlı 1RU boyutlu IP kodek olan Gateway 4, uzaktan canlı yayın uygulamaları, STL ve SSL bağlantıları için tasarlandı. Kodek WheatNet, Ravenna, Dante ve Livewire+ dahil AoIP protokolleriyle AES67 ve ST 2110-30 karşılıklı çalışma uyumluluğunu destekliyor. Opsiyonel bir WheatNet-IP kartı da satın alınabiliyor.

1RU raf boyutunda 4 adet tam çift yönlü ses kanalını destekleyerek, iki adet stereo bağlantı, bir stereo ile iki mono bağlantı, ya da 4 adede kadar mono bağlantı sağlıyor. Yirmi adede kadar uç noktaya çok sayıda tekli yayını ve çoklu yayını destekliyor.

Büyük ağlarda Gateway 4 verici merkezleri, uzaktaki yayın tırları, kabin rafı montajlı uzaktan çalışma kitleri için ideal. Alt kuruluşlar ve küçük istasyonlar için stüdyolar arası bağlantılar, stüdyodan vericiye stereo bir bağlantı sinyali artı başka bir stereo bağlantısı, ya da uzak noktalara iki mono bağlantı için kullanılabiliyor. 

Karşılıklı çalışma uyumluluğu ve yedekleme

Gateway 4 tüm Tieline IP kodeklerle kusursuz bütünleşiyor ve internet bağlantıları üzerinden Fuse-IP teknolojileriyle bant genişliği birleştirme ve SmartStream PLUS yedekli akış kullanarak kusursuz paket anahtarlama sağlıyor. 

Şekil 1. Gateway 4 aynı anda 4 tane tam çift yönlü bağlantıyı destekliyor.

Gateway 4 iki dahili güç kaynağı, çift LAN portu ve çift AoIP portu içeriyor. Opsiyonel bir Gateway Euro ISDN modülü, Gateway 4 ile kullanmak için satın alınabiliyor. Tüm Tieline IP kodeklerle karşılıklı çalışma uyumluluğuna sahip bütün EBU N/ACIP Tech 3326 ve 3368 uyumlu kodekler ve aygıtlarla SIP üzerinden uyumlu.

Şekil 2. Gateway 4 ViA gibi kodeklerden SmartStream PLUS yedekli görüntü akış bağlantılarını almak için ideal.

Gateway 4 gömülü HTML5 Toolbox Web-GUI arayüzüyle yapılandırılabiliyor ve Tieline Cloud Codec Controller kullanılarak tam denetlenebiliyor.