Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Wheatstone X5 FM ve HD Ses İşlemci
Wheatstone X5 FM ve HD Ses İşlemci
22.07.2021 11:33

İçerisinde birçok yeniliği barındıran Wheatstone’un yeni FM HD ses işlemcisi, dinamik denetimi ve ön vurgulama yönetimine yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. Daha geleneksel ses işleme tasarımlarında ön vurgulama ya özel sınırlandırmayla ya da ön vurgu eğrisini ancak tolere edebilen özenle tasarlanmış kırpma ile yönetiliyor. Bu sorunu ve ön vurgu ile uğraşma sürecinde en son önemli gelişmenin üzerinden 10 yıl geçmesini göz önünde bulunduran Wheatstone, DSP üzerinde çalışarak kesin çözümü buldu.

FM tepe denetim teknolojisi, ön vurgu uygulanmasından sonra sesi yeniden yapılandırıyor. Artık tekdüze gürültülü ve tıslayan sesler yok. HD sesin dokusuyla mükemmel uyuşan, net ve temiz yüksek sesler var.

Bir diğer yenilik olan Unified Processing, işlemcinin önemli bilgileri tüm sinyal işleme aşamaları arasında paylaşmasına imkân veriyor. Kullanıcı hangi kontrolü ayarlarsa ayarlasın, X5’te iAGC kazanç denetimi, dinamikler ve sınırsız kırpıcı aşamaları birlikte çalışıyor. Mümkün olan en iyi ses için değişiklikler otomatik olarak, gerçek zamanda yapılıyor.

X5’in sınırlandırıcısı tamamen yeniden tasarlandı. Unified Processing sisteminin bir parçası olan bu benzersiz sınırlandırıcı, sesi bozacak hiçbir çapraz geçiş olmadan, 31 bağımsız filtre grubu şeklinde tasarlandı ve doğrudan X5’in Limitless Clipper adlı kırpıcısıyla çalışarak, kırpıcıların nasıl çalışmaları gerektiğini gösteren bir ses taslağı sağlıyor.

Ayrıca X5 çok akışlı UECP desteğinin yanı sıra eksiksiz statik ve dinamik RDS özellikleri de sunuyor. 

X5’in diğer yenilikçi özellikleri arasında yer alan Live Logger, uzaktan sisteme girişlerden yedeğe geçişe, ön ayar değişikliklerine kadar X5 ayarlarını ve etkinliklerini belgeliyor. iAGC’deki ses zenginleştirme kontrolleri ve yeniden tasarlanan bir bas işlemcisi sayesinde operatör maksimum kararlılık için sesler güvenle eşitlenebiliyor. Bu işlev istasyonun imzası haline gelmiş karakteristik sesini, kesimler ve parçalar arasında koruyor.

Wheatstone’un popüler HD/FM ses hizalaması, FM&HD LIVELOCK ile X5’e geçiş sağlıyor. Sistem üçüncü firmaların HD/FM modülasyon monitörleriyle veya dahili FM/HD tuner kullanılarak kendi başına çalışıyor. 

Ayrıca yayıncılar artık işlemciyi stüdyoda tutabilirlerken, opsiyonel MPX SyncLink alıcı ile HD ve FM sesi vericiye mükemmel sıralanmış şekilde koruyabiliyorlar. MPX SyncLink sinyalleri mükemmel senkronizasyonda tutmak için çok sayıda ses akışını yöneterek, FM ve HD seslerin sıralama dışına çıkma olasılığını ortadan kaldırıyor.

X5’in PPM portu yoluyla AES ekleme noktaları da kullanılabiliyor. Kullanıcılar artık reyting kodlayıcılarını işlemcinin önüne koymak yerine sinyal işleme sisteminin içine ekleyebiliyorlar. Bu sayede X5’in özel düzenlenmiş ön ucu kodlayıcıya kararlı bir sinyal sağlıyor ve filigran gömme örneklerini arttırıyor. Dahası, Limitless Clipper’ın sonik saydamlığı ölçümde daha güvenilir bir tespit için filigranı koruyor.

X5 ayrıca Kantar Media izlenme oranları ölçüm sistemi için dahili filigran kodlama da sunuyor.

Özellikler

 • İşlemci tüm katlar arasında bilgi paylaşır. iAGC, sınırlandırıcılar ve kırpıcı bilgi paylaşır ve değişiklikler daha önce hiç olmadığı şekilde, gerçek zamanda otomatik olarak yapılır.
 • iAGC’deki zenginleştirilen kontroller ve yeniden tasarlanan bas işlemcisi, maksimum tutarlılık için sesin güvenle eşitlenmesine imkân verir.
 • Eksiksiz RDS yetenekleri.
 • Üçüncü firmaların HD/FM modülasyon monitörleriyle veya yeni dahili FM/HD tuner kullanılarak kendi başına çalışır
 • İzlenme oranı (rating) kodlayıcılarını işlemcinin önüne değil de sinyal işleme sisteminin içerisine koymak isteyen müşteriler için AES ekleme noktaları (PPMport) da var.
 • Ön paneldeki dokunmatik ekranlar ve sezgisel bir GUI (grafik kullanıcı arayüzü) ile yeni bir görünüm ve his.
 • Wheatstone sinyal işleme teknolojisinin deneyimli kullanıcıları, önceki modellerdeki popüler özelliklerin birçoğunun AirAura X5’te de olduklarını görünce memnun olacaklar. Bu özellikler:
  • Geliştirilmiş bir Multipath Mitigation algoritması
  • Sınırlandırmadan ve kırpmadan önce seçilebilen, yeniden tasarlanan kompozit sinyal işleme
  • Taban bant 192 kompozit AES bağlantı
  • Eksiksiz analiz ekranları

Ürün X5 FM ve HD Ses İşlemci
Marka Wheatstone
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com