Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Roland V-160HD Resim Masası
Roland V-160HD Resim Masası
22.07.2021 12:03

Roland’ın Professional A/V bölümü, V serisi çok kanallı HD görüntü anahtarlama ürünlerinin sonuncusu ve dahili internet görüntü akış yetenekli ilki olan V-160HD resim masasını sunuyor. Modern karma (hibrid) yapımlara yönelik V-160HD, kullanıcılara geniş kapsamlı HDMI ve SDI giriş/çıkışlarla Full HD çözünürlükte canlı izleyicilere bağlanma ve aynı anda USB-C yoluyla her türlü popüler web platformuna görüntü akışı yapma imkanı veriyor. V-160HD, sahip olduğu sekiz katmanlı bir görüntü efekt yazılımı, 40 kanallı bir dijital ses mikseri, bütünleşik PTZ kamera kontrolü, yeni kuşak cue yönetimi ve canlı program otomasyon araçlarıyla zorlu yapım işlerini kolaylaştırıyor. 

Küçük boyutlu, portatif ve çalışılması kolay V-160HD, canlı yapımları kusursuz gerçekleştirmek için gereken güvenilir donanım özellikleriyle bilgisayar tabanlı sistemlerde bulunan canlı görüntü akış yeteneklerini bir araya getiriyor. Sadece online etkinlikler için yazılım iş akışları yeterli olsa da, V-160HD canlı bir karma etkinliğin hem fiziksel hem de web akış bileşenlerini yürütmek için gereken profesyonel özellikleri ve içeriği her izleyiciye göre düzenleme yeteneği taşıyor. 

Geniş kapsamlı bağlantıları ve güçlü gerçek zamanlı sinyal işleme kapasitesiyle V-160HD neredeyse her türlü yapımda kullanılabiliyor. Eşleşmeyen kare hızları ve renk alanlarına sahip olsalar bile sekiz adet HDMI kaynak ve sekiz de SDI kaynak Full HD çözünürlükte mikslenebiliyor. Bilgisayarlarla, tabletlerle, akıllı telefonlarla, oyun konsollarıyla, eski 4:3 aygıtlarla sorunsuz ara bağlantı için, HDMI girişlerinin dördünün üzerinde dahili ölçeklendiriciler var. Program ekranlarını, yardımcı (aux) monitörleri, çoklu görüntüleyici yapımcı ekranlarını, internet görüntü akış yazılımlarını ve kaydedicileri beslemek için üçü HDMI, üçü SDI ve biri de USB-C olmak üzere toplam yedi çıkış var. 

V-160HD masadaki gelişmiş iş akışı araçları sayesinde tek bir kullanıcı bir tuşa basarak çok sayıda işlevi gerçekleştirebiliyor. 30 adet ön ayar belleği ve güçlü efekt yazılımı birlikte çalışarak, program çıkışında tüm birleşim katmanlarının geçişlerini senkronize etmek dahil kesintisiz sahne değişiklikleri sağlıyor. 100 adet makro işi daha da ileriye taşıyarak, geçişler, DSK on/off, ses miks ayarları, PTZ kamera hareketleri içeren karmaşık eylem listelerinin tek dokunuşla denetlenmelerini sağlıyor.

İlk olarak V-160HD masada çıkan bir sıralayıcı işlevi, ön ayarları ve makroları daha da güçlü bir hale getiriyor. Sıralayıcıda 1000 adede kadar adım kaydedilebiliyor, ve her adım hem ön ayarlar hem de makrolar içerebiliyor. Sıralama listesinde cue’lar oluşturulduğunda, bir etkinlik sırasında paneldeki Next butonu kullanılarak sırayla başlatılabiliyorlar. 

V-160HD masanın etkileyici efekt yazılımındaki sekiz birleştirme katmanı, Program ve Sub-Program çıkışlarına atanabiliyor. Her türlü müşterinin yaratıcı gereksinimlerini karşılamak için dört adet iç içe resim penceresi, downstream key katmanları, ve saydam PNG resim destekli 16 hareketsiz resim belleği var. 

Web kameraları ile aynı “tak-çalıştır” tarzı bağlantı teknolojisiyle donatılan V-160HD, kullanıcılara etkinlikleri Full HD çözünürlükte, 30/60 fps kare hızlarında internette yayınlama ve dünya çapında izleyicilere erişme imkanı veriyor. Sadece USB-C çıkışı bir bilgisayara bağlanarak, Zoom, Microsoft Teams, YouTube, Facebook Live veya kaynak olarak web kamerası kullanabilen her platform ile görüntü akışına başlanabiliyor. 

V-160HD masanın stüdyo düzeyinde ses ve sinyal işleme sunan 40 kanallı dijital ses mikseri sayesinde kullanıcılar 16 görüntü girişinden ve USB-C’den gelen sinyalleri iki adet dengeli XLR kombo ve stereo RCA girişine bağlı mikrofonlar ve line-level aygıtlarla karıştırabiliyorlar. Bluetooth yoluyla bir tabletten veya telefondan kablosuz olarak müzik web akışı yapmak da mümkün. 

V-160HD yoğun PTZ (pan-tilt-zoom) kamera bütünleşmesi sağlıyor ve belli Canon, JVC, Panasonic, Sony, PTZOptics, Avonic ve VISCA uyumlu PTZ LAN kameraları destekliyor. Farklı markalar karışık kullanılabiliyor, eşleştirilebiliyor; aynı anda 16 adede kadar PTZ kamerası aynı anda kullanılabiliyor.

V-160HD, tally ışığı desteği, Atomos kaydedicileri başlatmayı uzaktan denetleme, RS-232 ve GPIO portları gibi kullanışlı yapım araçları da içeriyor. macOS, Windows ve iPad için ücretsiz uzaktan kumanda yazılımıyla kullanıcılar bilgisayar veya iPad üzerinde geniş bir grafik arayüzüyle iş akışlarını zenginleştirebiliyorlar. 


Ürün V-160HD Resim Masası
Marka Roland
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web www.maviiletisim.com.tr