Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Primestream Media I/O ile Her Yerden Canlı Sinyal Kaydı
Primestream Media I/O ile Her Yerden Canlı Sinyal Kaydı
26.07.2021 09:41

Birleştirilmiş (bonded) hücresel sıkıştırma ve iletim, kullanıma uygun bir hücresel sinyalle neredeyse her yerden canlı görüntü kaydetmek ve göndermek için IP teknolojinin gücünden yararlanıyor. Uzaktan yapım ve canlı sinyal toplama amaçlı, son derece basit iş akışının anahtarı olan bu yeni çözüm, eski tip uyduya çıkış (uplink) tırları ve uydu antenlerinin maliyetinden çok daha az bir miktar maliyetle, yüksek kaliteli görüntüler sağlıyor. 

Özellikler

  • Tek monitörde NDI, HLS, RTSP, MPEG Dash, SMPTE ST 2022, ST 2110 standartları altında merkezi çok sayıda IP kaynağın izlenmesi
  • Klasik SDI kablolar ve donanım altyapısından kurtulma
  • Yerel sürücüye veya harici SAN/NAS belleklere kayıt yapılmakta iken canlı kurgu
  • Yazılım tarafından gerçek zamanlı SDI dosya çevrimi ve kod dönüştürme ile IP kayıt
  • Üçüncü firmaların medya varlık yönetim çözümleriyle bütünleşme
  • Gelen içeriklere açıklayıcı üstveri ekleme

Media I/O ile kolay uzaktan yapım ve canlı sinyal toplama

Media I/O hemen her türlü kaynaktan içerik almaya, ardından herhangi bir yapımın, yönetimin ve tedarik iş akışının içerisine hızlı bütünleştirme için canlı olarak kodunu dönüştürmeye yönelik, ödüllü bir IP tabanlı kayıt ve yayın çözümü. Media I/O piyasadaki diğer tüm birleştirilmiş hücresel ve canlı kayıt çözümlerinden daha fazla sayıda giriş kaynağını, iş akışını ve formatı destekliyor. 

Tek monitörde birden fazla NDI ve HLS kaynağı izlenebiliyor.

Media I/O çözümünün avantajları:

Güçlü bulut bütünleşmesi

Media I/O hem kuruluşun kendi tesisinde hem de bulutta barındırılan ortamlarda medya kaydını destekliyor. Bu sayede gerektiğinde başlıca taban bant kayıt ve görüntü yapım iş akışlarını tesis dışına taşıyabilmeleri, operasyonlara maksimum esneklik sağlıyor.

Her türlü kaynak 

Media I/O, NDI, HLS, RTSP ve SDI dahil her türlü IP akışı, kamera veya yayın kaynağından içerik yakalayabiliyor ve üst düzey canlı yapım iş akışlarını desteklemek için 4K UHD kaydı da destekliyor. Hem HD hem de 4K UHD sinyaller için tek bir kayıt platformu, tesisteki birçok bölümün gereksinimleri üzerinde iş akışlarını birleştiriyor ve sadeleştiriyor.

İş akışı planlama

Media I/O hem taban bant hem de taban bant olmayan kaynaklardan gelen canlı sinyalleri yakalıyor ve bu sırada ProRes, XDCAM, AVC-Intra, DVCPRO ve H.264 kodeklere dönüştürüyor. Böylece her türlü yapım, yönetim ve tedarik iş akışının içerisine hızlı bütünleştirme sağlıyor.

Yazılım tabanlı

Hem Windows hem de Mac OS için kurulumu kolay, yayına hazır medya kayıt uygulaması Media I/O, tüm görüntü/ses akışlarını yazılımla ve gerçek zamanda yönetiyor. Hiçbir kod çözme donanımı bu kadar tasarruf sağlayamıyor. 

Gerçek zamanda kurgu

Media I/O Apple Final Cut Pro X ve Adobe Premiere Pro’da gerçek zamanlı kurgu yapılmasına imkân veriyor. IP kaynaklar canlı ve gerçek zamanda kaydedildiklerinden, kurgu uzmanları canlı akışları görebiliyor ve görüntü sinyali halen kaydedilmekteyken bile NLE sistemler içerisinde kurgulayabiliyorlar. 

Media I/O aşağıdakiler için ideal çözümler sunuyor:

  • Bir veya aynı anda birden fazla tesiste çok kanallı IP kayıt gereksinimi duyan yayıncılar. 
  • Çok merkezli ve uzak yapım ortamlarına sahip şirketler. 
  • e-Sports organizasyonları. 
  • Aynı anda birden fazla kaynağı yönetmesi gereken kamu güvenliği kurumları.

Primestream çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.