Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sekonic 70. Yıldönümünü kutluyor
Sekonic 70. Yıldönümünü kutluyor
28.07.2021 14:16

Profesyonel fotoğrafik Iıık sayaçları ve renk sayaçlarının tasarım ve mühendisliğinde lider olan Sekonic Corporation, Sekonic’in 70. yılını kutlayacağı haberini paylaştı. 1 Haziran 1951’de Sekonic’in öncül şirketi olan “Seiko Electronic Co. Ltd”, ışık ölçer üretimine ve satışına başlamıştı.

“70 yıldır fotoğraf ve sinema/video endüstrisindeki en yenilikçi ve sofistike ışık ölçüm cihazlarını tasarladık ve ürettik. Müşterilerimizin talep ve beklentilerini karşılama ve aşma taahhüdümüz her zamankinden daha fazla tutkuyla devam ediyor. Sekonic, nereden geldiğini asla unutmak istemeyen, yine de yenilikçiliğe odaklanan bir şirkettir.” dedi Sekonic Direktörü ve COO’su Kenji Sawai. 

Sekonic birçok ilke imza attı:

  • Japonya’da yapılan ilk ışık ölçer
  • Her türlü hava koşuluna uygun olarak tasarlanmış ilk sayaç
  • İlk nokta ve olay ölçer kombinasyonu
  • Radyo tetikleme işlevine sahip ilk flaş ölçer
  • Pozlama profili oluşturmayı/görüntülemeyi sağlayan ilk flaş ölçer
  • Flaş ve SSI’yi ölçen ilk el tipi spektrometre


Bu dönüm noktasını kutlamak için Sekonic özel bir sınırlı üretim ışık ölçer yarattı: L-398A STUDIO DELUXE III 70. Yıldönümü Sürümü, pembe altınla bordo renkte.

L-398A, orijinal Norwood Director’a ve onun kendi kendine çalışan zamansız tasarımına saygılarını sunuyor. 70. Yıldönümü Sürümü, teşhir kutusu, özel yumuşak kılıf ve kayış ile birlikte geliyor.

Sekonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 511 46 40 numaralı telefondan Zoom İthalat’ı arayabilirsiniz.