Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Telefonica Spain, Harmonic VOS Cloud SaaS Bulut Hizmeti Alıyor
Telefonica Spain, Harmonic VOS Cloud SaaS Bulut Hizmeti Alıyor
24.07.2021 14:48

Telekomünikasyon firması Telefonica Spain, güvenilir ve esnek felaket onarımı için Harmonic VOS 360 bulut görüntü akış platformu kurdu. Buluttaki Movistar+ platformu için Telefonica Spain’in tüm altyapısını tekrarlayan VOS 360 platformu, kaynakları optimize ediyor, canlı 7 gün 24 saat kanalların anında ölçeklendirilmelerini sağlıyor ve kullanıma dayalı ücretlendirmeyle maliyetleri düşük tutuyor.

Telefonica Spain Yayın ve Koşullu Erişim Başkanı Eugenio Lojo şunları söyledi: “Bugün izleyiciler kusursuz görüntü akışı beklentisi içindeler. Hizmetlerin hiç kesintisiz olmalarını garantilemek için güvenilir, etkin maliyetli ve esnek bir çözüme ihtiyacımız vardı. Fiziksel altyapımızı yedek bir mekânda yeniden yaratmak yerine, Harmonic VOS 360 platformunu kullanarak bulut üzerindeki yapılandırmayı çoğalttık. Bu yedek hizmet sadece maliyet tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda esnek yapılı ve görüntü akış hizmetlerimiz geliştikçe yeni kanalları test edebilmemizi ve kısa süreli etkinlikler sunmamızı da garantiliyor.

Harmonic’in bulut tabanlı onarım hizmeti, Telefonica Spain şirketine tam esneklik sağlıyor. İleri düzeyde bir DevOps ekibi, bu hizmetlerin aboneler için 24 saat her an erişilebilir olmalarını garantiliyor. VOS 360 SaaS kısa sürede ölçeklendirme sayesinde Telefonica Spain’in tüm kanalları ya da üst düzey bir etkinlik sırasında sadece tek bir kanalı hızla güvence altına alabiliyor. “Kullandığın kadar öde” işletme modeli tabanlı Harmonic hizmeti istek üzerine aktif hale getirilerek, işletmeciye hizmetler gerektikçe bir gün, hafta veya ay için ödeme yapma esnekliği sunuyor.

Harmonic Görüntü Ürünleri ve Kurumsal gelişim Başkan Yardımcısı Shahar Bar yorum yaptı: “Felaket onarım sistemleri geleneksel olarak esnek yapılı değiller ve çoğaltılmaları pahalı. Ama Harmonic bu durumu dönüştürüyor. VOS 360 platformumuzun bulut tabanlı onarım hizmeti birkaç dakikada aktif hale getirilebiliyor. Bu da bizim bulut ortamında onarım hizmetimizin hızını ve elastikliğini gösteriyor.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.