Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Blackmagic Design Web Presenter 4K İnternet Yayın Çözümü
Blackmagic Design Web Presenter 4K İnternet Yayın Çözümü
23.09.2021 13:23

Blackmagic Design, Blackmagic Web Presenter ailesinin yeni üyesini duyurdu. Yeni Blackmagic Web Presenter 4K modeli, doğal Ultra HD’de canlı internet yayını yapmak için geliştirilmiş bir H.264 donanım kodlayıcıya sahiptir. Sinyal çözünürlüğünü otomatik olarak düşüren bir 12G-SDI girişine sahip olan kompakt tasarımlı yeni Web Presenter 4K ile kullanıcılar, internet yayınını 1080p HD ya da 2160p Ultra HD’de yapmayı seçebilirler. Ayrıca bu yeni model bilgisayarlara bağlandığında, bir USB web kamerası gibi algılanır ve USB web kamerası özelliği, 1080p HD veya 2160p Ultra HD çözünürlüklerini de destekler.

Blackmagic Web Presenter, Ethernet üzerinden YouTube, Facebook, Twitter ve benzeri internet platformlarına direkt yayın için profesyonel bir donanım yayın motoruna sahip, tam bir internet yayın çözümüdür. Dünya çapında yeni internet yayını izleyicileri için modern bir televizyon yayını vericisi gibidir. Ayrıca yerleşik USB bağlantıları bir web kamerası gibi çalıştığı için, kullanıcılar bir bilgisayar bağlayabilir ve herhangi bir internet yayın yazılımını, hatta Skype veya Zoom gibi uygulamaları kullanabilirler. Kullanıcılar, internet yayınlarını Ethernet üzerinden yapabilir veya yedeklik sağlaması için mobil internet paketi kullanmak üzere bir 5G veya 4G cep telefonu bağlayabilir. Web Presenter ayrıca; video, ses göstergeleri, bilgi grafikleri ve hatta SDI teknik verilerini de içeren bir teknik izleme çıkışı içerir.

Blackmagic Web Presenter, en popüler internet yayın platformlarını destekler. Bunların yanında, yerleşik donanım yayın motoru, profesyonel yayın kalitesinde canlı internet yayını için tasarlandı. Yani kullanıcılar, canlı internet yayını için kare düşürmeden çalışan bağımsız bir çözüm elde eder. Kullanıcıların sadece cihazı internete bağlaması gerekir. Web Presenter Utility yazılımı, kullanıcıların internet yayın platformunu seçmesine ve yayın şifresini güncellemesine imkan tanıdığı için kurulum çok kolaydır.

Blackmagic Web Presenter; güçlü bir donanım kodlayıcıya, internet yayın platformlarına bağlanmak için yazılım ve ağ bağlantılarına sahip, bağımsız bir çözümdür. Yani, kullanıcıların pahalı bir bilgisayar satın almalarına veya karmaşık yayın yazılımları kullanmalarına gerek yoktur. Sadece canlı yapım switcher’i veya bir kamera gibi bir SDI video kaynağını bağlayın ve ardından dahili Ethernet bağlantısını kullanarak internete bağlanın. Ya da mobil internet paketinizi kullanmak için bir cep telefonu bağlayın. 

Kullanıcılar, internet yayınını ücra bir yerden yaptıklarında veya ana Ethernet bağlantısına yedek olacak bir bağlantıya ihtiyaç duyduklarında, internete bağlanmak üzere bir Apple veya Android telefon takabilirler. Kolaylık sağlamak üzere hem ön hem de arka panelde telefon bağlamak için kullanılabilen USB bağlantıları vardır. Üstelik, 4G telefonların yanı sıra, en yeni yüksek hızlı 5G telefonlarla da çalışır. 

Blackmagic Web Presenter, basit bir kaynak web kamerası olarak çalışan, iki USB bağlantısına sahiptir. Yani kullanıcılar, bir bilgisayara bağlayabilir ve herhangi bir video yazılımıyla çalışabilirler. Yazılımda Web Presenter cihazının sıradan bir web kamerası olduğuna dair bir algı oluşturulur, ama bu aslında, yayın kalitesinde bir SDI video kaynağıdır. 

Geleneksel yayın vericileri, bir televizyon kanalındaki kritik önem taşıyan ekipmanlardır, ancak dünyanın her yerinden milyonlarca izleyici katılımı olabilmesi nedeniyle, artık internet yayın sunucuları da aynı derecede kritik önem taşımaktadır. Bu konuda yardımcı olmak üzere Blackmagic Web Presenter, zengin özellikler içeren bir teknik izleme çıkışına sahiptir. Grafik tabanlı izleme çıkışı; bir video görüntüsü, hassas ses göstergeleri, kodek veri hızları ve önbellek doluluğu için işlem grafiklerini, internet yayın ayarlarının bir özetini ve ayrıntılı teknik SDI bilgilerini kapsamında bulundurur. Bunlara ek olarak teknik izleme çıkışı, full 1080 HD’de çalışır ve hem SDI hem de HDMI çıkışı sunar. Yani kullanıcılar, birkaç cihazı izlemek için bir SDI yönlendirici kullanabilir veya basit bir HDMI televizyon bağlayabilir.

Blackmagic Web Presenter Utility yazılımı, birkaç adet web sunucusunu kontrol etmeyi, ayarları ve yazılımı güncellemeyi tek bir yere toplar. Doğrudan Web Presenter’in öndeki USB bağlantısına takarak veya Ethernet üzerinden bağlanarak kullanıcılar ayarlamaları uzaktan yapabilirler. Bu, kullanıcılar birkaç siteyi uzaktan yönetirken önemlidir. 

Blackmagic Web Presenter, kullanıcıların yayında kalmalarına yardımcı olacak, yedekli özellikler içerir. Kullanıcılar çift internet bağlantısına sahip olur ve böylece dahili Ethernet’i veya 5G ya da 4G mobil internet paketi için bağlı bir telefonu kullanarak internete bağlanabilirler. Ayrıca, bir kesinti durumunda internet otomatik olarak birinden diğerine geçer. 

Blackmagic Web Presenter, çok çeşitli internet yayın hizmetlerine video gönderebilmesine rağmen, aynı zamanda stüdyolar arasında özel bir yayın SDI video bağlantısı olarak da kullanılabilir. ATEM Streaming Bridge, kullanıcıların Blackmagic Web Presenter’den H.264 video sinyali almalarını ve ardından tekrar SDI videoya dönüştürmelerini sağlayan bir video dönüştürücüdür. 


Ürün Web Presenter 4K İnternet Yayın Çözümü
Marka Blackmagic Design
Firma MediaCast
Telefon 0212 222 45 02
Web www.mediacast.com.tr