Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > ATTO Technology ATTO ExpressNVM S48F Smart NVMe Switch Host Adapter Veri Deposu Adaptörü
ATTO Technology ATTO ExpressNVM S48F Smart NVMe Switch Host Adapter Veri Deposu Adaptörü
20.06.2022 14:01

Veri yoğun bilgi işlem ortamları için ağ, veri deposu bağlantıları ve altyapı çözümlerinde dünya liderlerinden birisi olan ATTO Technology, Inc., yeni ATTO ExpressNVM S48F Smart NVMe Switch Host Adapter ürününü sunuyor.

NVMe arabirimi teknik özellikleri temel alınarak tasarlanan yeni bir ürün ailesinin ilki olan ATTO ExpressNVM Smart NVMe Switch Host Adapter, kuruluşların performanstan ödün vermeden yüksek performanslı veri depolama sunucusu uygulamalarını desteklemek için NVMe depolama kapasitelerini hızla büyütmelerine yardımcı olur. Yerel ve dağıtık veri depolama ağları için kurumsal NVMe veri depolama grupları geliştirmek için benzersiz bir çatı sağlayan, orijinal aygıt üreticileri (OEM) ve sistem kurucular için değer katan ve uygun maliyetli bir çözüm.

ATTO Technology Başkanı ve CEO’su Tim Klein yorum yaptı: “NVMe’nin etkileyici yetenekleri, onu gerçek zamanlı finansal işlemler ve makine öğrenmesi gibi performansa aç uygulamaların temel taşı haline getirdi. Kurumsal mimarların ve BT yöneticilerinin NVMe veri depolama için daha fazla esnekliğe, ölçeklendirilebilirliğe ve kontrole ihtiyacı olduğunu anladık ve yeni NVMe adaptörlerimizle bu sorunu çözmek için yola çıktık.

NMVe ölçeklendirilebilirliğini ve yönetimini basitleştirme

Kuruluşlar veri merkezlerini modernize ederken, NVMe veri depolama, kurumsal mimarilerde bir sonraki adım haline geldi. Ancak performans potansiyeline rağmen, birçok kuruluş NVMe ölçeklendirmeyi yönetmekte zorluk çekiyor. NVMe, senkronizasyonların ve komut çevirisi gereksinimlerinin uzaktan erişildiğinde NVMe cihazlarının avantajlarından daha baskın geldiği bir PCIe veri yolu üzerinde çalışmak üzere tasarlandı. Birçok sunucu için ana kartta NVMe bağlantısı mevcut olsa da, seçenek eksikliği, özelleştirme zorluğu ve bağlanabilen sürücü sayısı kısıtlamaları, ölçeklenebilirliği ve yapılandırma seçeneklerini sınırlar. Bu zorluklar, sunucu üreticilerini SKU’ları (Stock Keeping Unit) ve anakart yapılandırmalarını sınırlamaya zorlayan ve devam etmekte olan tedarik zinciri sorunlarıyla birleşiyor.

ATTO ExpressNVM Adapter’lar, veri depolama çözümü araç setlerine bu adaptörleri eklemeyi tercih eden OEM’ler ve sistem entegratörleri için daha fazla satın alma ve tasarım esnekliği seçenekleri sunar. Buna karşılık, müşterileri NVMe kurulumlarını akıllı hale getirebilir ve çoğu dahili çözümde eksik olan başlıca yönetim ve izleme özelliklerini yeniden kazanabilirler. ExpressNVM tarafından sağlananlar gibi ayrıntılı analitik ve entegre yönetim özelliklerine erişim, müşteriler yeni nesil donanımlarını satın almaya karar verirken dikkate almaları gereken önemli hususlar.

Tutarlı ve devamlı gecikme için tasarlanan yeni ATTO ExpressNVM Smart NVMe Switch Host PCIe 4.0 Adapter’lar, kart başına sekiz adede kadar NVMe sürücüsü bağlayabilme özelliğiyle ölçeklendirilebilirlik sorunlarını giderir, veri deposunun boyutunu büyütmeyi kolaylaştırır. Ölçeklendirilebilir NVMe veri depolama çözümlerine imkân verirler ve günümüzde mevcut olan diğer herhangi bir çözümde eşi olmayan aşağıdaki kapsamlı yönetim ve analitik özelliklerini içerirler:

Patentli ATTO eCORE teknolojisine dayalı yönetim yetenekleri katan bir FPGA yönetim motoru.

Diğer çözümlerle mümkün olmayan bir ayrıntı düzeyi sağlayan bant içi ve bant dışı analitik araçlarla, bağlantılı olan sürücüleri yönetmek ve izlemek için gerçek zamanlı uyarılar.

Hiçbiri performansı veya gecikmeyi olumsuz etkilemeyen, güvenilirlik istatistikleri ve kapasite kullanımı da dahil olmak üzere kurumsal kullanıma hazır yönetim yetenekleri.

ExpressNVM Smart NVMe Switch Host Adapter ürünleri

Model:

  • S48F: 8 adet sürücü desteği

Özellikler:

  • 4 x 8 dahili SlimSAS konektörü
  • x16 PCIe 4.0 ana veri yolu arabirimi
  • Gelen kutusu donanım sürücüleri aracılığıyla başlıca tüm işletim sistemlerini destekler
  • Windows ve Linux için gelişmiş yönetim sürücüsü desteği
  • Çoklu NVMe sürücü tipleri M.2, U.2, U.3 EDSFF desteği

ATTO kurumsal yazılımı:

  • ATTO CLI Tools - Gelişmiş topoloji gösterimi / konfigürasyonu için
  • ATTO Tool Ecosystem - Birden çok işletim sisteminde benzer görünüm ve his

Yönetim ve analiz:

  • ATTOview analiz ve izleme: PCIe anahtarı, NVMe sürücü durumu, NVMe sürücü durumu, NVMe sürücü performansı
  • Metrik ölçüm toplama ve analiz tarafından oluşturulan uyarılar

Ürün ATTO ExpressNVM S48F Smart NVMe Switch Host Adapter Veri Deposu Adaptörü
Marka ATTO Technology
Firma MediaCast
Telefon 0212 222 45 02
Web www.mediacast.com.tr