Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dejero Smart Blending Teknolojisi Bağlantınızın Süper Kahramanı
Dejero Smart Blending Teknolojisi Bağlantınızın Süper Kahramanı
23.09.2021 13:33

Teknolojideki gelişmelere bağlı olarak iç içe geçmiş bağlantılar ve daha mobil bir dünyaya doğru ilerledikçe, farklı noktalarda çalışan ekipler & prodüksiyon grupları, yayıncılar ve prodüksiyon firmaları IP’ye geçişe öncelik verirlerken, yeni izleyici gruplarına ulaşabilmek için etkinliklerini canlı yayınlarla farklı platformlara taşımak, faaliyetleri için sorunsuz bir altyapıya kavuşmak, harcadıkları kaynak miktarını azaltmak ve değişim sürecindeki sektöre hızlı bir şekilde entegre olabilmek için bulut çözümlerine yöneliyorlar. Taşınabilir, hafif ve güçlü ekipman, uzak, sanal veya bulut üzerinde prodüksiyon hizmetleri veren herhangi bir kuruluş için canlı video aktarımı veya İnternet erişimi için kesintisiz bağlantı imkanı sunmaktadır. 

Eğer bulutta çalışmak istiyorsanız, buluta bağlı olmanız gerekmektedir. Neyse ki, Profen çözüm ortağı Dejero, size dilediğiniz her yerden buluta güvenilir bağlantı imkanı sunuyor.

Dejero’yu diğerlerinden ayıran özellik ise yenilikçi Akıllı Birleştirme Teknolojisidir (Smart Blending Technology). Smart Blending Teknolojisi, 3G/4G/5G cep telefonu şebekeleri ve taşınabilir uydu bağlantı sistemleri, Wi-Fi ve ethernet gibi birden fazla sağlayıcıdan gelen İnternet bağlantılarını akıllı bir şekilde harmanlayarak tek bir sanal ‘ağlar ağı’ oluşturan teknolojidir.

Kuruluşlar, tek bir İnternet bağlantısına güvenmenin, kendilerini paket kaybı, bant genişliği dalgalanmaları veya en kötü durum senaryosunu olan hattın tamamen devre dışı kalması gibi durumlara karşı savunmasız bıraktığının giderek daha fazla farkına varıyorlar. İşte burada Dejero’nun Smart Blending Teknolojisi gündeme geliyor ve uygulama ne olursa olsun en çok ihtiyaç duyduğunuz anda bağlantıda kalmanızı sağlıyor. Smart Blending Teknolojisi, gerçek zamanlı olarak bireysel bağlantıların dalgalanan bant genişliği, paket kaybı ve gecikme farklılıklarını dinamik ve akıllı bir şekilde yöneterek, paketleri sorunsuz bir şekilde yeniden yönlendirmekte ve bağlantıyla ilgili sorunlarda oturumun devamlılığını sağlıyor. Sonuç? Ne zaman ve nerede ihtiyacınız olursa olsun, Dejero sayesinde esnek ve yüksek bant genişliğine sahip İnternet bağlantısına sahip olursunuz.

Bu özellik bir müşterinin durumunda olduğu gibi, mobil telefon şebekelerinin pek iyi çekmediği Alp dağları gibi uzak alanlarda hareket halindeyken altı saatlik bir dağ koşusu yarışını canlı yayınlamanız gerekiyorsa önemlidir. Yerel televizyon yayıncısı, etkinliği kendi İnternet platformu üzerinden yayınlama sürecinde, dünyanın en dayanıklı ve farklı çözümlere uyum sağlayabilen aktarıcısı olan Dejere EnGo 260 mobil aktarıcıyla kendi bulut tabanlı canlı prodüksiyon sistemiyle güçlüklere hazırlıklıydı. Alandan yüksek kaliteli canlı video akışını önde gelen bulut tabanlı prodüksiyon çözümleriyle entegre ederek EnGo, dağlardan kaliteli canlı görüntü akışına dayalı prodüksiyon sağlayabiliyor. Farklı farklı servis sağlayıcılardan gelen bağlantıları tek bir serviste akıllı yaklaşımıyla bir araya getiren ve ağ genişliğindeki dalgalanmalar ile farklı bağlantıların gecikme sürelerindeki farklılıkları gerçek zamanlı ve dinamik biçimde yöneten EnGo tek bir servis sağlayıcı ile mümkün olamayacak güvenilir yüksek bant genişliğine sahip bağlantıyı sunabiliyor.

Halihazırda canlı yayın sistemi olan ancak gittikleri yerlerde güvenilir bağlantı bulamayan müşteriler için Dejero GateWay ağ birleştirme cihazları ses, video ve veri içeren genel amaçlı uygulamalarda güvenilir bağlantı sağlamak üzere geliştirildi. Bunu da hareket halindeyken, mobil ortamlarda ve ayrıca sabit bir konuma kablosuz bağlantı eklenmek istendiğinde de yapabiliyorlar.

GateWay ağ birleştirme cihazlarının etkinliği yakın dönemde Montreal Highland oyunları sırasında bir dünya rekoru teşebbüsünde de kendisini gösterdi. Etkinlikte Kanadalı bir prodüksiyon firması oyunların YouTube kanalına kesintisiz canlı yayın akışını sağlamakla görevliydi. Prodüksiyon ve bağlantının ağ kesintisi ya da ağda sıkışıklık gibi sorunlardan etkilenmesini istemeyen firma Dejero GateWay M6E6 ağ birleştirme cihazı kullanarak bir saatlik başarılı bir canlı yayını yapabildi. 6 modemli GateWay, mevcut cep telefonu şebekesi bağlantılarını bir arada kullanarak daha sıkıntısız bir bağlantı ve geniş kapsamı daha geniş bant genişliği ile sunarak, alandaki iş akışını tıpkı kablolu bağlantı üzerinden yürüyormuş gibi gerçekleştirebildi.

GateWay cihazları sınırlı bağlantılar olan ortamlarda ya da dış mekanlardaki etkinliklerin canlı yayını sırasında bile ufukları genişleterek daha fazla olanak sağlıyor. Böylesi dayanıklı İnternet bağlantılarından yararlanabilmek kullanıcılarına yeni projeler üstlenmek için gereken güveni ve hizmetlerini daha geniş bir müşteri tabanına sunabilme olanağı sağlıyor.

Güvenilir İnternet bağlantısı artık bir lüks olmayı, faaliyetlerini İnternete taşımak isteyen kuruluşlar için olmazsa olmaz bir şarttır. Profen çözüm ortağı Dejero, kullanıcılarının kopmayan bir bağlantı ile işlerini yürütebilmesini, bağlantının ilk ve son etabında ortaya çıkabilen sorunları çözmeyi, yayıncı ve prodüksiyon şirketleri için uzaktan ve mobil bağlantının kolay, erişilebilir ve güvenilir olmasını ve bu süreçte de işin yapılabilmesi için gereken ağ genişliğini sağlama konusunda kararlıdır.

Dejero ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve demo talepleriniz için 0212 210 27 70 numaralı telefondan Profen’i arayabilirsiniz.