Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > UEFA EURO 2020 Yayınlarında AVIWEST Çözümü
UEFA EURO 2020 Yayınlarında AVIWEST Çözümü
23.09.2021 13:35

Canlı görüntü toplama çözümleri firması AVIWEST, UEFA tarafından resmi takım antrenmanları ve basın konferanslarını içeren belli saha dışı etkinliklerin birleşik bağlantılı (bonded) bir hücresel ekosistem kullanarak destek vermekle görevlendirildi. Avrupa’nın farklı yerlerindeki 11 ev sahibi kentte 51 maç yapılan bu yılki kupanın hazırlık ve yayını, küresel COVID-19 sağlık krizinin zorlu hijyen ortamında son derece zor geçti.

UEFA, yayın çözüm ortaklarının sayıları gittikçe artmakta olan dijital izleyicilerine UEFA EURO 2020 resmi takım antrenmanlarını ve basın konferanslarını etkin şekilde göstermeleri için AVIWEST çözümünü kullandı. UEFA mobillik, esneklik, güvenilirlik zorluklarını aşmak için AVIWEST’in PRO380 birleşik bağlantılı hücresel saha birimlerinden, StreamHub alıcı/vericilerinden ve Manager birleşik yönetim platformundan yararlandı. AVIWEST UEFA’ya SIM kartları da sağladı ve Avrupa çapında yolculuklar, takım antrenmanları, kurulumlar boyunca 7 gün 24 saat destek hizmeti veren yayın teknik ekibiyle eşlik etti. 

AVIWEST PRO3 Series sayesinde UEFA’nın ev sahibi yayın ekibi, birleştirilen hücresel ağlar üzerinden güvenle canlı yüksek kaliteli sinyaller sağladı. Sahadan birinci kalite görüntüler göndermek için IP ağları da kullanabildiler.

Master kontrol odasında AVIWEST Manager tek ve sezgisel bir web arayüzü aracılığıyla saha üniteleri, StreamHub alıcı/vericiler, üçüncü firmaların aygıtlarını içeren tüm AVIWEST sisteminin takibini ve denetimini sağladı. AVIWEST Manager gelişmiş işlevleriyle UEFA’nın yapım ekibine aygıt performansı, kaynak kullanılabilirliği ve potansiyel veri tüketimi hakkında önemli bilgiler sağladı. Manager ayrıca basit sürükle-bırak yöntemiyle kolay görüntü yönlendirmeye ve özel amaçlı vericiler için StreamHub çıkışlarının (SDI veya IP) ayrılmasına da imkân verdi. 

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.