Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Florida’daki Özel Okul JVC GY-HC900 CONNECTED CAM Kameralar Aldı
Florida’daki Özel Okul JVC GY-HC900 CONNECTED CAM Kameralar Aldı
23.09.2021 16:25

ABD’nin Florida eyaletindeki Boca Raton ve Fort Lauderdale kentlerinde yer alan saygın özel Pine Crest School ilkokul, ortaokul ve lisesi, sanat ve spor ile dengelediği müfredatıyla gurur duyan bir eğitim kuruluşu. Öğrencilerine sunduğu birçok hizmet ve program arasında yer alan ve bünyesinde Pine Crest Television (PCTV) ile Pine Crest News Network (PCNN) kanallarını yayınlayan Medya Yapımcılık Bölümü de var. PCTV Fort Lauderdale’deki liseden, PCNN ise iki ortaokuldan işletiliyor. Okul yapım hizmetlerinin en yüksek kalitede olması için on yılı aşkın zamandır JVCKENWOOD USA Corporation şirketinin bir bölümü olan JVC Professional Video’dan cihazlar kullanıyor. Medya Yapımcılık Bölümü en son öğrencilere ve ailelerine Vimeo yoluyla, okulun web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden içerik sağlamak için üç adet JVC GY-HC900 CONNECTED CAM kamera satın aldı.

Bu yenilik, pandemi sürecinde Pine Crest School’un canlı spor yapım ve yayınlarına gereksiniminin yükselmesi nedeniyle yapıldı. Okul yönetimi JVC GY-HC900 CONNECTED CAM kameraları demirbaşına eklemenin, yeni eğitim-öğretim yılında internet görüntü akış yeteneklerini genişleteceğini umuyor. İleri düzeyde görüntü akış özellikleri ve dahili SRT işleviyle JVC CONNECTED CAM çözümleri okul için çevrim içi yapımcılığa üst düzey bir yaklaşım kazandırırken, okulların içerisindeki kısıtlı bant genişliği sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Pine Crest School Dijital Medya Yapımcılık Bölümü Direktörü Dave Burgess bir açıklama yaptı: “JVC CONNECTED CAM kameraların içerisindeki dahili görüntü yönlendirme, iletişim ve görüntü akış yeteneklerinin avantajlarını seviyoruz. Yüksek kalite, gereken bant genişliğinin azalması ve uzak noktalarda kare düşmelerinin olmaması gerçekten önemli.

Yeni JVC GY-HC900 CONNECTED CAM kameralar personel ve öğrenciler tarafından hem ENG hem de canlı yapım gereksinimleri için kullanılacak. Lisedeki PCTV öğrencilerinin canlı uzaktan yayın yapmaları ve okulun yapım hizmetleri ekibinin bale ve spor gibi etkinlikleri çekip yayınlamaları amacıyla yararlanılacaklar. 

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.