Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Atlas Lens Orion Serisi 2x Anamorfik Prime Lensler
Atlas Lens Orion Serisi 2x Anamorfik Prime Lensler
25.09.2021 13:55

Kaliforniya’nın Burbank kentinde 2016 yılında Tasarımcı Forrest Schultz ile Görüntü Yönetmeni Dan Kanes tarafından kurulan Atlas Lens Co. şirketinin en önemli ürün grubu olan Orion serisi, gerçek bir ön anamorfik lens grubu. Orion serisi lensler, tablo gibi şelale görünümlü bokeh, orantısız breathing ve denetimli parlamanın vurucu güzelliğini sunuyor. Bu optik karakteristikler sizi hayal kırıklığına uğratmayacak mekanik işlevlerle sinematik öykü anlatım donanımınızın bir parçası olarak kullanıma hazır. 

ARRI Alexa veya RED DSMC2 gibi en son PL yuvalı dijital sinema kameraları, C300 gibi Canon yuvalı sinema kameraları veya adaptörlü Sony E Mount veya Micro 4/3 kameralarla kullanıma hazır, ve hatta ARRI PL Flange gereksinimlerine uyan 35mm sinema film kameralarının döner aynalı deklanşörüyle birlikte kullanıma uygun tasarlanan Orion serisi anamorfik lensler, evrensel film yapım araçları olarak üretildi. Projeniz ister dijital ister filme çekmenizi gerektirsin, 65mm T2 ihtiyacınız olan kapsama sahip ve S35mm resim dairesinden daha geniş. (Alexa Open Gate tam yükseklik kapsama) 

Değiştirilebilen bir yuva sistemi sayesinde Orion serisi anamorfik lensler, bir gün istenen PL Mount yuvalı kamerada, sonraki çekimde veya ikinci ünitede uygun adaptörlerle uyumlu herhangi bir EF, E-Mount veya Micro 4/3 kamerada kullanılabiliyor. Odak 270 derece dönebiliyor. Hem iris hem de odak halkasındaki sinema tipi 0.8 diş aralığı modu, motorlar lensin aynı tarafında iken bile aynı anda sürücü kontrolüne imkân veriyor. 

Atlas ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.