Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dalet Bulut Tabanlı Tedarik Zinciri ve Yapay Zekâ Yenilikleri İş Akışlarını Güçlendiriyor
Dalet Bulut Tabanlı Tedarik Zinciri ve Yapay Zekâ Yenilikleri İş Akışlarını Güçlendiriyor
22.10.2021 16:32

Zengin medya kuruluşlarına teknoloji ve hizmet sağlayan Dalet, medya lojistik, yapay zekâ (AI) destekli yapım ile IP kayıt ve playout ürün serisine önemli güncellemeler yaptı. Bulut yapılı platformlar Dalet Flex, Dalet Media Cortex ve Dalet Brio, esnek karma ve bulut iş akışlarıyla sektörde devam etmekte olan geçişi destekleyerek, medya kuruluşlarına evden çalışma senaryolarını güçlendirmek için gereken dijital yetenekleri sunuyor. Güçlü uygulama programı arayüzleri (API) ve bütünleştirme panelleri, Adobe Premiere Pro gibi yaratıcı araçlarla ve Salesforce ile Slack gibi kurumsal uygulamalarla işbirliğini kolaylaştırarak, Dalet müşterileri için dönüştürücü medya ve işletme iş akışlarına imkân veriyor.

Dalet Flex

Dalet Flex yapım, dağıtım ve arşivleme iş akışlarını, içerik yönetmeyi, paketlemeyi ve dağıtmayı daha kolay ve ucuz hale getiren, yapılandırılabilir bir içerik yönetim uygulamasının içerisinde merkezileştiriyor. 

FlexXTEND Panel

Yeni FlexXTEND Panel, Adobe Premiere Pro gibi yaratıcı araçlarla zengin NLE bütünleşmesi sağlıyor. Panelde genel aramalar için serbestçe metin aramalı içerik bulma; istenen üstveriyle hedefli arama için gelişmiş filtreleme ve sıralama; ve yaygın aramalar için kaydedilen aramalar sunuyor. 

Dalet Brio

Dalet Brio kayıt ve playout platformu medya şirketlerine tamamen IP iş akışlarına giden pürüzsüz bir geçiş yolu sunuyor. Karma altyapılar üzerinde içerik yaratmak ve dağıtmak için maksimum esneklik sunan Dalet Brio, daha fazla kayıt ve playout akışıyla daha yüksek yoğunluğu destekleyerek, şirketler için hala SDI çalışan mevcut iş akışlarında kesinti yaratmadan operasyonlarını IP’ye geçirmeyi daha da kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. 

Dalet Media Cortex 

Dalet Media Cortex AI hizmet platformu Dalet müşterilerine güçlü konuşmadan metne çevirme, nesne tanıma, yüz tanıma ve otomatik altyazı ekleme hizmetleri sunmak için bilişsel hizmetlerden ve otomatik öğrenmeden yararlanıyor. En son eklenen özellikler arasındaki API’ler yazıları tercüme ederken zaman bilgisini koruyarak, çevrilen yazıların zamanlarının manuel olarak yeniden ayarlanmalarına gerek bırakmıyor. 

Dalet Media Cortex üstün sonuçlar vermek için Amazon Web Services ve Speechmatics gibi sınıfındaki en iyi yapay zekâ sistemlerinden teknolojileri bir araya getiriyor.

Bulutta dönüm noktası ve hız gereksinimi

Uzaktan çalışan işgücü ve işlerin devam etme gereksinimi, sektördeki buluta geçiş adımlarını hızlandırdı. Dalet’in hesaplama ve depolama açılarından eksiksiz bulut ve karma mimarisi, müşterilere mevcut teknik eksiklikleri ortadan kaldıran ve hızla değişen ortama daha iyi tepki veren bir iş akışı tasarlama imkânı veriyor.

Dalet ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.