Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Blackmagic Design Ursa Broadcast G2 Kamera
Blackmagic Design Ursa Broadcast G2 Kamera
19.11.2021 17:49

Dünyanın en esnek yayın kamerası!

Blackmagic Design, dijital film kalitesini hem geleneksel hem de online yayıncılara getiren ve 6K dijital film sensörüne sahip, yeni nesil profesyonel yayın kamerası Blackmagic URSA Broadcast G2’yi duyurdu. Gelişmiş 6144 x 3456 dijital film sensörü, +36dB’ye ulaşan çift kazançlı ISO ve 13 duraklı dinamik aralığıyla, düşük ışıkta olağanüstü performans sunar. Blackmagic URSA Broadcast G2 aynı zamanda; H.265 ve Blackmagic RAW dosya formatlarına, Blackmagic 5. nesil renk bilimiyle birlikte harici disk kaydı için bir USB-C genişletme portuna ve çok daha fazla özelliğe sahip.

Yeni Blackmagic URSA Broadcast G2, hem geleneksel yayıncılar hem de internet yayıncıları için tasarlanmış, inanılmaz derecede etkili bir kameradır. Tek gövdede 3 kamera tarzı tasarımı; 4K prodüksiyon kamerası, 4K stüdyo kamerası veya 6K dijital film kamerası olarak kullanımına imkan verir. Yayıncılar için mükemmel bir çözümdür, çünkü kullanıcıların zaten sahip olduğu lensleri ve bataryaları kullanır. Kullanıcılar; yaygın SD kartlara, UHS-II kartlara, CFast 2.0 kartlara veya harici USB disklere H.265, Apple ProRes ve Blackmagic RAW gibi yaygın dosya formatlarında kayıt yapabilirler. Yani, tüm video yazılımları ve yayın medya yönetim sistemleriyle uyumludur. Kullanıcılar, lens yuvasını bile değiştirebilirler. Bu kadar esnek olan, başka bir yayın kamerası yoktur.

Blackmagic 5. nesil renk bilimi ile büyük 6K sensörün birleşimi kullanıcılara, dijital film kameralarındaki görüntüleme teknolojisinin aynısını sunar. 6K sensör, 6144 x 3456 çözünürlüğe sahiptir, yani yayın ve dijital film çalışmaları için yeterince esnektir. B4 lensleri kullanırken, Ultra HD yayın için kullanıcılar sensörün 4K’lık bölümüne sahip olur. Kullanıcılar, daha sonra bir PL veya EF lens yuvasına geçtiklerinde, dijital film için sensörün full 6K çözünürlüğünü kullanabilir. 13 duraklı dinamik aralığı ile kullanıcılar, daha koyu siyahlar ve daha parlak beyazlar elde ederler, yani renk düzeltme için mükemmeldir. Yayında dijital film kullanmak, görüntü kalitesi için kökten bir değişikliktir.

Yeni URSA Broadcast, inanılmaz düşük ışık performansına sahip olduğundan, kullanıcılar ortam ışığını kullanarak ya da ay ışığı altında bile çekim yapabilirler. Blackmagic URSA Broadcast G2, -12dB’den (100 ISO) +36dB’ye (25.600 ISO) kadar kazanç sunar, görüntülerdeki gren ve gürültüyü azaltmak için optimize edilmiştir ve sensörün dinamik aralığının tamamını korur. Kazanç; bir kamera düğmesi, LCD ekran menüsü aracılığıyla veya SDI uzaktan kamera kontrol protokolü kullanılarak belirlenebilir.

URSA Broadcast G2, kameranın sensörüne uyması için özel tasarlanmış optikler içeren bir B4 yayın lensi yuvasına sahiptir. Bu B4 lens yuvası, kullanıcıların modern Ultra HD lensleri ya da daha düşük fiyatlı HD lensleri kullanmalarına olanak verir. Eski HD lensler, genellikle HD’nin çok üzerinde çözünürlük sunduğundan, kullanıcılar muhteşem kaliteyi düşük fiyata elde ederler. Parfokal B4 lensler harikadır, çünkü kullanıcılar lens ile yakınlaşıp uzaklaşırken, görüntü net kalır. Yani çekim yaparken, sürekli netliği takip etmeleri gerekmez. Ayrıca; netliği, diyaframı ve zoom’u, kamera kontrollerini kullanarak ya da uzaktan ayarlamak için kullanıcılar, tam elektronik lens kontrolüne de sahip olurlar. Üstelik, farklı lensler kullanmak isterlerse PL, EF ve benzeri lens yuvalarını takabilirler.

URSA Broadcast G2, kullanıcıların kameraya giren ışık miktarını hızla düşürmelerini sağlayan, yüksek kaliteli doğal yoğunluk (ND) filtreleri sunar. URSA Broadcast G2’nin görüntü sensörü ve renk bilimiyle eşleşmesi için, özel olarak tasarlanan 1/4, 1/16 ve 1/64 duraklı filtreler, kullanıcılara fazladan tolerans ve daha iyi renk ölçümü verir. Bu, diyafram ve örtücü açısının farklı kombinasyonlarını, çok daha çeşitli koşullarda kullanmalarını sağlar. Hem optik hem de IR dalga boylarını eşit bir şekilde filtrelemek üzere tasarlanan IR filtreleri, IR kirlenmesini ortadan kaldırır. Üstelik, LCD ekrandaki ND durumu; kesir, sayı ya da düşürdüğü durak miktarı olarak görüntülenebilir.

URSA Broadcast, tüm yayın sistemleri ve kurgu yazılımları tarafından kullanılan, standart dosya formatları ile çalışması için tasarlandı. Kullanıcılar, ProRes 422 HQ ve ProRes 422 formatında, QuickTime dosyalarına kayıt yapabilirler. Yeni Blackmagic URSA Broadcast G2 modeli, son derece küçük dosyalar için 60:1 ila 285:1 sıkıştırma oranlarında, 10 bit yayın kalitesinde H.265’e bile kayıt yapabilir. Üstelik kullanıcılar, kameradan gelen sensör verilerinin kalitesini korumak ve kaydetmek için tasarlanmış, devrimsel bir yeni format olan Blackmagic RAW dosyalarına da kaydedebilirler. Yani kullanıcılar, her türden iş akışı için tasarlanmış, eksiksiz bir dosya formatı çeşitliliğine sahip olurlar.

Çift C-Fast 2.0 kaydedici ve çift UHS-II SD kart kaydedici ile kullanıcılar, en uygun ortam türünü seçebilirler. Standart ve ucuz olan ortam türlerinin ikisi de bilgisayar ve kamera mağazalarından kolayca temin edilebilir. Üstelik, çift ortam yuvası ile URSA Broadcast, kullanıcılara kesintisiz kayıt imkanı verir. Bir kart dolduğunda, kayıt otomatik olarak bir sonraki kartta devam ettiğinden, kullanıcılar kayıt sırasında dolu bir kartı değiştirebilirler. Kullanıcılar, Ultra HD’de, hatta yüksek kare hızlarında çalışırken, yüksek kaliteli ProRes ve H.265 video dosyası formatlarını kaydetmek için yeterli hıza kavuşurlar. Yani URSA Broadcast G2’yi, var olan yayın sistemlerine dahil etmeleri kolaydır. Kullanıcılar 12-bit Blackmagic RAW sinema dosyalarını bile kaydedebilirler.

Blackmagic URSA Broadcast G2’nin arkasında, kullanıcıların harici disklere kayıt yapmalarına ya da geniş çeşitlilikteki aksesuarları bağlamalarına imkan veren, yüksek hızlı bir USB-C genişletme portu bulunur. Kullanıcılar, yüksek kapasiteli ve ucuz bir harici USB flaş disk takarlarsa daha sonra kurgu ve renk düzeltme yapabilecekleri, yüksek kaliteli 12-bit Blackmagic RAW dosyaları kaydedebilirler. Yani kullanıcılar, üzerinde çalışmak için diski, bir bilgisayara bağlayabilir ve dosya kopyalamakla zaman kaybetmezler. Üstelik USB bağlantısı, takılan diske güç sağlar.

Muhteşem bir Ultra HD kamera olan Blackmagic URSA Broadcast G2, aynı zamanda inanılmaz bir HD kameradır. Yüksek çözünürlüklü sensör ve 5. nesil renk bilimi, dinamik aralığı yüksek ve renk doğruluğu kapsamlı, muhteşem görüntüler oluşturur. Fakat, kullanıcıların HD’de çalışmaları gerektiğinde kamera, görüntü sensörünün çözünürlüğünü 1080HD ya da 720HD video standartlarına düşürür. Bu, dünyanın neresinde olursa olsun HD veya Ultra HD video formatındaki tüm programları, kullanıcıların süratle yayınlamalarına yardım eder. Üsteklik HD’de çalışırken, daha yüksek kenar yumuşatma ve keskin görüntüler için yüksek çözünürlüklü sensör, piksel altı görüntü işlemeyi hesaba katar. 

URSA Broadcast G2’nin lens yuvası değiştirilebilir olduğundan kullanıcılar, dahil edilen B4 lens yuvasını; bir EF, PL ya da F yuvayla bile kolayca değiştirebilirler. URSA Broadcast G2, bir B4 lens yuvası takılmış olarak gelir, ayrıca yedek bir EF yuvası da dahil edilmiştir. Yani, kullanıcılar sektöre yeni başlıyorsa yuvayı değiştirebilirler ve düşük maliyetli fotoğraf lenslerini kullanabilirler. Fotoğraf lenslerinin kalitesi çok yüksektir, çünkü yüksek çözünürlüklü fotoğrafçılık için tasarlanmışlardır. Kullanıcılar, isteğe bağlı PL ve F yuvaları da ayrıca satın alabilirler. Kullanıcılar, dijital film çekimi yapıyorlarsa sinema lensleri için en yaygın yuva olan PL lens yuvası en iyi seçenektir. URSA Broadcast G2 ile kullanıcıların, neredeyse tüm modern lenslerle çalışan bir kamerası olur.

İsteğe bağlı Focus ve Zoom Demand, kullanıcıların fotoğraf lenslerini canlı prodüksiyon için kullanmalarına imkan verir! Zoom ve Focus Demand, USB-C bağlantılı olduğundan, kameranın elektronik lens kontrolü aracılığıyla lensi kontrol ederler. Zoom ve Focus Demand, ikişer USB-C portuna sahip olduğundan, seri bağlanabilir ve tek USB bağlantısıyla kameraya takılabilir. Cihazlar inanılmaz duyarlı olduğu için çok hassas bir lens kontrolü sunar, böylece kullanıcılar, ellerini tripod kolundan çekmeden kadrajlama ve lens ayarı yapılabilirler.


Ürün Ursa Broadcast G2 Kamera
Marka Blackmagic Design
Firma MediaCast
Telefon 0212 222 45 02
Web  www.mediacast.com.tr