Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Zero Density RE AMPERE Tak-Çalıştır Sanal Grafik Aygıtı
Zero Density RE AMPERE Tak-Çalıştır Sanal Grafik Aygıtı
22.11.2021 11:47

Zero Density sanal setlere ve yayın grafiklerine yönelik RE AMPERE adlı ilk donanım çözümünü sunuyor. Her bir RE AMPERE gerçek zamanlı grafiklerin işlenme performansını iki katına çıkararak, yayıncıların fotoğraf gerçekçiliğinde Ultra HD görsellerle öyküler anlatmalarını sağlıyor.

Zero Density firmasının kurucu ortaklarından Ar-Ge Başkan Yardımcısı Kuban Altan açıklama yaptı: “Gerçek zamanlı grafikler devrim yaratabiliyor, fakat beraberinde birçok soruyla geliyorlar. Weather Channel ve RTL gibi müşterilerimize öykülerini anlatırken sarmalayan sanal grafik kullanmalarında yıllarca yardımcı olduktan sonra, en çok duyduğumuz soru, ‘Hangi donanımı kullanabilirim?’ oldu. Yayıncılar RE AMPERE ile artık asla endişelenmek zorunda değiller. Yüksek performanslı, gerçek zamanlı grafikler yaratmaları için gereksinim duydukları her şey, artık basit bir tak-çalıştır tarzı kutuda.”

En son kuşak NVIDIA RTX A6000 GPU ile AMD Ryzen Threadripper Pro CPU işlemcilere sahip RE AMPERE sadece görüntü işleme performansı için değil, aynı zamanda çok kameralı kurulumlarda bile gerçek zamanlı görüntü giriş-çıkışı, bindirme ve birleştirme için de tasarlandı. Tek bir ünite, saniyede 60fps kare hızında tek bir kare bile düşürmeden fotoğraf gerçekçiliğinde Ultra HD grafiklerin internette akışına yetecek kadar sinyal işleme gücüne sahip. 

Milyonlarca kişi canlı görüntü izlerken yayıncılar ilgi uyandıran görüntüler ile kusursuz çalışma arasında denge kurmak zorundalar. Bir yayın ortamında asla kesilmeyen bir yazılım sisteminin ayak izlerini takip eden Zero Density’nin donanımı, maksimum güvenilirlik de gözetilerek tasarlandı. Her RE AMPERE Zero Density’nin kendi ar-ge stüdyosunda bu göreve ayrılmış bir mühendisten yeterlidir imzası alan dek yoğun testlerden geçiyor, bu sayede yayıncılar teknoloji konusunda endişelenmek zorunda kalmadan huzurla çalışıp öyküleri üzerine yoğunlaşabiliyorlar.

Deep Learning Super Sampling (DLSS)

Derin öğrenme süper örnekleme (DLSS) sayesinde yapay zekâ (AI) destekli sinyal işleme gücüne ve bir derin öğrenme yapay sinir ağına erişilerek daha keskin hatlı ve net görüntüler yaratılabiliyor. Zero Density Reality yazılımının 4.26 ve üzeri sürümlerini kullananlar için.

Daha fotoğraf gerçekçiliğinde sahneler için gerçek zamanlı ışın tarama

Işık ışınları yansıtarak, ışık ve gölgenin fotoğraf gerçekçiliğinde kullanımıyla gerçekçi ve üç boyutlu görüntüler yaratma amaçlı bir bilgisayar grafik tekniği olan ışın tarama (ray tracing) sayesinde, ikinci kuşak NVIDIA ışın tarama çekirdekleri kullanılarak gerçek zamanlı grafiklere daha iyi yansımalar, sapmalar, kırılmalar sağlanabiliyor.

Çok kameralı işleme

GPU destekli sinyal işleme ve bir PCIe Gen4 veri yolu, tamamı tek bir üniteden olmak üzere çok kameralı görüntü sunumları, birleştirmeleri ve SDI görüntü dağıtımına yardımcı olabiliyor. 

Özel destek

RE AMPERE teslim alınır alınmaz çalışmaya hazır olmasına rağmen, yapımlar bundan fazlasını yapmak isteyebilirler. Yeşil ekran renklerini kullanmak için en iyi yazılım olan RE AMPERE ile Zero Density mühendisleri yardıma hazır.

Zero Density TV yayın, canlı etkinlikler ve eSports sektörleri için sanal stüdyo ve gerçek zamanlı grafik teknolojilerinde dünyanın öncülerinden birisi. Olimpiyatlardan sanal Louis Vuitton defilelerine kadar birçok üst düzey etkinlikte tercih edilen Zero Density Unreal Engine platformu Reality, gerçek zamanlı bir yayın birleştirme sistemiyle patentli Reality Keyer bindirme teknolojisi içeriyor ve dünyanın en büyük firmalarından bazıları tarafından kullanılıyor. Genel merkezi Türkiye’de olan Zero Density, ABD’de bir büroya sahip. Eurosport, RTL ve France Télévisions gibi yayın kuruluşlarına hizmet veriyor.


Ürün RE AMPERE Tak-Çalıştır Sanal Grafik Aygıtı
Marka Zero Density
Firma Zero Density
Web www.zerodensity.tv

En Çok Görüntülenenler
Dergi