Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC GY-HC900 ve GY-HC550 CONNECTED CAM Kameralarla Esnek Görüntü Çözümü
JVC GY-HC900 ve GY-HC550 CONNECTED CAM Kameralarla Esnek Görüntü Çözümü
23.11.2021 12:33

ABD’de yayın yapan WDJT-TV, CBS 58, WMLW-TV, The M, WBME-CD, Me-TV ve WYTU-LD Telemundo Wisconsin kanallarının yayıncısı Weigel Broadcasting Co Milwaukee, yüksek kaliteli, esnek yayınlar için GY-HC900 ve GY-HC550 CONNECTED CAM kameralar satın aldı. JVCKENWOOD USA Corporation’ın bir bölümü olan JVC Professional Video’nun ürünü kameralar, JVC’nin tak-çalıştır tarzı CONNECTED CAM serisinin parçaları.

JVC GY-HC900 ile GY-HC550 istasyonlara gereksinim duydukları esnekliği sunarken, yerel olarak SD belleğe bir kayıt yolu da sağlıyor. Weigel Broadcasting Co. Milwaukee Başmühendisi Steve Percefull açıklama yaptı: “Sahada on yıldan fazla zamandır JVC kullanıyoruz ve çok mutluyuz. Demirbaşımızda GY-HM650 ProHD mobil haber kamerası ile GY-HM790 ProHD katı halli belleğe kaydedicili kameranın yanı sıra GY-HM850 ve GY-HM890 ProHD omuz kameraları da var. Geçtiğimiz yıllar boyunca diğer üreticilerin kameralarını denedik fakat SD kartlardan yararlanmak için adaptörler kullanmak zorunda kalmamız sorun oluşturdu. Bu kez kamera satın alırken kolay ve kullanıcı dostu olmasını istedim ve JVC’ye geri döndük.

Görüntü kalitesinden hiç ödün vermeyen eşsiz ve yenilikçi yayın kamerası GY-HC900, zengin bağlantılar sunuyor. Ayrıca GY-HC900’ün tam kare ve 2/3 lens özellikleri, yayın grubunun gereksinimleri için ideal. Percefull, kullandıkları diğer kameralardan daha zengin özelliklere ve daha büyük bir lense sahip olduğu için GY-HC900’ü seçmenin zor olmadığını bildirdi.

WDJT Görüntü Yönetmeni Aaron Frye, Weigel Broadcasting Co Milwaukee’de bu kameraları ilk kullananlardan birisi oldu: “Yeni JVC GY-HC900 kameramızı en çok sahadan haber sunmak ve yeni öyküler çekmek için kullanıyorum ve gerçekten etkilendim. JVC GY-HC900 hoş bir alan derinliği ve canlı renkler veriyor ve önceki kameralarımızdan çok ileride.

İstasyon ayrıca çok kameralı çekimler için fotoğrafçılar tarafından kullanılan MMJ (Multimedia Journalist) kitlerindeki eskiyen kameralarının yerine GY-HC550’ler de satın aldı. Percefull hem GY-HC900 hem de GY-HC550 kameranın dayanıklılığından etkilendi: “JVC’nin suya daha dayanıklı bir tasarıma geçmesinden memnunum. Şimdiye dek kullandığımız kameralar içerisinde yolculuğa en uygun kameralar. Ayrıca aldığımız destek çok iyi. Her iki kamera da demirbaşımızdaki diğer kameralara benzediği için kullanıcı dostu.

Weigel JVC CONNECTED CAM kameraları geleneksel canlı stand-up gösterileri için kullanırken, GY-HC900 ile GY-HC550 geniş kapsamlı canlı internet akışı yetenekleri sunuyorlar. Bunlar arasında Facebook Live ve YouTube Live’a doğrudan görüntü akışı yapabilmek var.

WDJT-TV, WMLW-TV, WBME-CD ve WYTU-LD, Chicago’daki Weigel Broadcasting Co Milwaukee adlı medya aile şirketinin parçaları. Şirket tüm ülkeye yayılan ulusal televizyon ağları ve yerel yayın istasyonlarına sahip ve bu kanallardan yayın yapıyor. Weigel’i medya sektöründe bir lider yapan MeTV (Memorable Entertainment Television), bir numaralı klasik televizyon ağı. Weigel ayrıca Fox Television Stations ile birlikte Movies! ağını, DECADES ağını, H&I ağını ve CBS Television Stations ile ilişkili olarak Start TV ağını da işletiyor. Weigel’in yerel istasyonları arasında CBS, ABC, The CW, MyNet ve Telemundo ağı yan kuruluşları var. Weigel ve alt firmaları, Los Angeles, Chicago, Dallas, San Francisco, Houston, Phoenix, Seattle, Denver, St. Louis, Nashville, Salt Lake City, Hartford, Milwaukee, South Bendand Rockford kentlerinde ağa bağlı ve bağımsız televizyon istasyonlarını yayınlıyor. Weigel ayrıca ülke çapında beğenilen MeTVFM müzik formatının da yaratıcısı.

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.