Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > FOR-A’dan Atlanta’da 12G-SDI 4K İş Akışı
FOR-A’dan Atlanta’da 12G-SDI 4K İş Akışı
23.11.2021 12:41

ABD Atlanta’daki canlı etkinlik yapım şirketi Music Matters Productions, FOR-A Corporation of America’nın yeni HVS-1200 resim masası, MFR-1000 yönlendirme masası ve FA-9600 çok amaçlı sinyal işlemci ile bir 12G-SDI 4K iş akışı edindi. Bu yeni FOR-A donanımı, birçok ulusal turnede, kurumsal etkinlikte, festivalde ve diğer projede kullanılmak üzere programa alındı.

Geniş ekranlı yansıtıcıların ve geniş LED panellerin kullanıldığı günümüzün canlı konser ve etkinlik yapımları için 4K kalitesinde görüntüler gerekiyor. 12G-SDI iletim standardı kullanıcılara tek bir koaksiyel kablo yoluyla bir 4K sinyal iletmelerine imkân verirken, 3G-SDI sistemler dört adet kablo gerektiriyor. Music Matters için tek kablolu bağlantı etkinlik yerlerinde daha kolay kurulum ve daha az potansiyel arıza noktasının yanı sıra, taşımada daha düşük ağırlık sağlıyor. 

Music Matters Ulusal Muhasebe Müdürü Ken Sorrell, 12G standardına geçmenin en zor tarafının aygıtlar arasındaki iletim uyumu olduğunu belirtti. “Birbirleriyle iletişim kurabilecek donanımlar bulmak, örneğin resim masasından bir yansıtıcıya en uzun mesafeli bağlantıyı elde etmemize imkân verecek doğru 12G kabloyu ve doğru konektörleri bulmak kolay değil. FOR-A 12G tek kablolu çözümü ve derin yayın teknolojileri bilgisiyle HD çözünürlükten 4K’ya geçişi basitleştirdi. Pratikte çalışmakta olan 12G 4K iş akışlarının gerçek dünyada kurulumlarından kazandıkları bilgilere sahipler. Artı, FOR-A donanımının operasyonu ve iş akışı o kadar sezgisel ki, her şey inanılmaz derecede kolaylaşıyor.

Music Matters çok amaçlı FA-9600 sinyal işlemciyi çeşitli işlevlerinin yanı sıra özellikle LED duvarların ve projeksiyon ekranlarının birbirlerine yakın konumda kullanıldığı kurulumlarda önemli olan renk düzeltme özelliği nedeniyle tercih etti. Sorrell’e göre canlı etkinliklerde LED ekran teknolojisinin kullanılması yıllardır artıyor ve beraberinde LED ekranlar üzerinde doğru renk düzeltmenin zorluğu geliyor. FA-9600’ün ön panel üzerindeki ayar düğmeleri, mühendislere çıkışları bir fareye veya grafik kullanıcı arayüzüne (GUI) göre daha hızlı renklendirme ve farklı ekran teknolojilerini eşleştirme imkânı veriyor. 

FOR-A ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.