Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Austrian Audio Hi-X60 Kapalı Arkalı Kulaklık
Austrian Audio Hi-X60 Kapalı Arkalı Kulaklık
20.12.2021 13:37

Austrian Audio başarılı Hi-60 kulaklıklar serisini, kayıt, seyirci alanı (FoH), miks ve master çalışmalarına yönelik yeni Hi-X60 profesyonel kapalı arkalı referans kulaklıkla genişletti. 

Austrian Audio mühendisleri dünyanın en beğenilen kulaklıkları ve sürücülerinden bazılarını tasarlayıp ürettiler. İlk profesyonel kulaklıklar ailesini üretmenin zamanı geldiğinde, o zamanın hedeflerinin ve zorluklarının birçoğunu aşan profesyonel Hi-X (High Excursion) kulaklıklarını tasarladılar. Hi-X50 ve Hi-X55 modelleri yepyeni bir tasarımda, piyasada yaygın satılan standart bileşenlere değil, tamamen Austrian Audio tarafından ustalıkla tasarlanan parçalara sahip. 

AKG’nin Viyana’daki tesisini terk etmesinin küllerinden yeniden doğan Austrian Audio, çekirdek ekibi olarak birkaç düzine eski AKG personeli ile 2017 yılının ortasında faaliyete geçti. Mirasının bilincinde ancak kayıt ve izleme sanatını geliştiren ürünler üretme kararlılığıyla Austrian Audio, 350 yılı aşan, derin mühendislik deneyiminden yararlanıyor.

Doğal ve ferah sesiyle Hi-X6 serisinin sonik imzasını taşıyan Hi-X60 kulaklığın kulak üstü, arkası kapalı tasarımı, yüksek pasif gürültü bastırma özelliğinin optimum sinyal/gürültü oranını garantileyerek doğru ve iyi duyulan bir sonik ortam yarattığı FoH gibi gürültülü ortamlarda kullanım için ideal. Stüdyoda, Hi-X60’ın arkası kapalı izolasyonu, sesin kayıt ortamına kaçmasını ve mikrofonun yakaladığı sese karışmasını önlüyor. Enstrüman veya vokal seslerini takip etmesi için, sanatçıya sızıntı olmadan, tutarlı, sağlıklı bir sinyal sağlıyor.  

Hi-Xcursion (High Excursion) teknolojisi, Hi-X60 kulaklıkların sunduğu şaşırtıcı sesin anahtarı. Tüm Austrian Audio Hi-X kulaklıkları 44 mm sürücüye ve halka tipi mıknatıs sistemine sahip. Bu tasarım, gelişmiş hava akışına imkân veriyor ve sınıfındaki en güçlü manyetik alanı sunuyor. Bakır kaplı bir alüminyum ses bobini ile birleştirilen halka mıknatıs, diyaframın ve ona bağlı ses bobininin ağırlığını azaltıp, diyaframın daha hızlı hareket etmesine veya yön değiştirmesine izin vererek daha duyarlı bir darbe reaksiyonu sağlıyor. Hi-X60 kulaklıklarla kayıt, miks ve master çalışmaları yapmak keyifli. Düşük frekanslarda mükemmel bas imajı ve düşük THD (toplam harmonik bozulma), doğrusal frekans tepkisi ve hassas, yüksek çözünürlüklü ses, her şeyi açığa çıkarıyor ve hata tespitini kolaylaştırıyor.

Tüm Austrian Audio kulaklıklarında olduğu gibi Hi-X60 da uzun oturumlarda bile olağanüstü konfor sunuyor. Tüm temas noktaları yumuşak, dayanıklı hafızalı köpükten yapıldı. Ek olarak, tüm yük taşıyan ve hareketli parçaların metalden yapılması, sarsıntısız duruş, güvenilirlik ve sağlamlık sağlıyor. Bu sağlam tasarım, katlama mekanizmasının yıllarca günlük kullanıma rağmen bozulmamasını ve Hi-X60’ın en zorlu kayıt koşullarına bile dayanmasını garantiliyor.

Diğer önemli özellikler:

 • En uzun oturumlarda bile dinleyiciyi rahat ettirmek için özel yavaş tutma özellikli hafızalı köpük kulak yastıklarıyla sınıfının en iyisi konfor
 • Uzun kullanım ömrü ve hijyenik kullanım için değiştirilebilir kulak pedleri ve yay pedi
 • Kolayca değiştirilebilen çıkarılabilir kablo (1x 3m ve 1x 1,2m kablolar ürünle birlikte verilir)
 • Maksimum dayanıklılık ve sarsıntısızlık için metal menteşeler ve yay
 • Kolay saklama için katlanabilir yapı
 • Avusturya üretim kalitesi
 • 3.5mm – 6.3mm adaptör
 • 5Hz – 28KHz frekans aralığı
 • 1 KHz’de %0.1’den az THD
 • 150 mW giriş gücü
 • 3.5mm konektör
 • 200 x 170 x 85 mm boyut
 • 118dBspl/V hassasiyet
 • 25 Ohm empedans
 • Kablosuz 305 gram

Ürün Hi-X60 Kapalı Arkalı Kulaklık
Marka Austrian Audio
Firma Dore Müzik
Telefon 0212 236 57 13
Web www.do-re.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi