Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Zero Density TRAXIS talentS Yapay Zekâlı İnsan İzleme Ürünü
Zero Density TRAXIS talentS Yapay Zekâlı İnsan İzleme Ürünü
20.12.2021 14:17

Zero Density, herhangi bir giyilebilir cihaz olmadan 3D sanal ortamdaki insanları tanımlayabilen, endüstride bir ilk olan, yapay zekâ destekli işaretsiz stereoskopik sunucu/oyuncu izleme sistemi olan TRAXIS talentS’i piyasaya sürdü. talentS, Zero Density’nin izleme zorluklarını ele aldığı ve sanal yapımcılıkta yeni kapılar ve olasılıklar açma yaklaşımını vurguladığı yeni TRAXIS markasının ilk ürünü. talentS kullanmak (önceden oyuncuların hareketlerini izlemek için giymek zorunda kaldıkları) işaretleri ve giyilebilen aygıtları gereksiz hale getirerek, sanal stüdyolarda hareket etmede daha fazla esneklik ve kolaylık sağlar.

Son teknoloji AI (yapay zekâ) algoritmaları ve Nvidia’nın GPU Tensor Core’ların gücü ile talentS, kişinin 3D konumunu görüntüden en yüksek hassasiyetle çıkarır. 3D alan içindeki kişinin doğru yansımalarını, kırılmalarını ve sanal gölgelerini oluşturmak için izleme verilerini Reality Engine’e gönderir. Yayıncılar ve stüdyo operatörleri, mükemmel sanal ile fizikseli mükemmel birleştirerek, sanal stüdyolarında ve artırılmış gerçeklik prodüksiyonlarında hiperrealizmin tadını çıkarabilirler.

Canlı prodüksiyon uzmanları tarafından tasarlanan talentS, 7/24 kesintisiz çalışır. Endüstri standardı FreeD protokolü aracılığıyla veri gönderir ve kutusundan çıktığı haliyle hemen Reality ekosistemi ve diğer FreeD konuşma platformlarıyla entegre olur.

Ayrıca TRAXIS talentS, sanal stüdyonun yanı sıra spor ve canlı etkinliklerde artırılmış gerçeklik gibi diğer uygulamalarda da kullanılabilir. Örneğin, talentS ile istatistikler için AR grafikleri, canlı bir boks maçı sırasında bir boksörün üzerinde zenginleştirilebilir. Ayrıca robotik ışıkların canlı performans sırasında belirli bir dansçıyı otomatik olarak izlemesini sağlayabilir.

Zero Density’nin insan takip teknolojisine olan yaklaşımı, sanal alan ve fazlası içerisinde yeni bir özgürlük düzeyinin kilitlerini açar. Bireyleri harici giyilebilir cihazlardan, eşyalardan ve işaretlerden kurtarır. Zero Density, makine öğreniminin gücünden ve GPU teknolojisindeki gelişmelerden yararlanarak, talentS sistemini yenilikçiliğin merkezine ve canlı etkileşimli prodüksiyonun geleceğine konumlandırdı.

Kolay kurulum ve kalibrasyon:

talentS, önceden kalibre edilmiş ve önceden kurulmuş bir sistem olarak gelir. Kişilerle canlı yayına geçmek, kutusunun açılmasının ardından yalnızca birkaç dakika sürer.

Kritik çalışmalara güvenilir donanım:

Canlı yayın, güvenilir sistemler gerektirir. talentS, ayarları güncellenene kadar sürekli olarak en yüksek hassasiyetle çalışır. Ayrıca, 24’ten 59.94’e kadar yayıncıların veya yapım ekibinin ihtiyaç duyduğu her kare hızında veri gönderebilir.

Opsiyonel optikler:

talentS, yanlış algılamalara neden olan fiziksel yansımaları ortadan kaldırmaya yardımcı olan özel optik filtrelerle birlikte teslim edilir.

Herhangi bir yere asın:

talentS, bir truss’a kurulabilen veya bir tripod üzerine monte edilebilen hafif bir sistem. Güvenli kuruluma yardımcı olmak için gerekli montaj kiti ve güvenlik kabloları ile birlikte satılır.

talentS ürünü şunları içerir:

  • Stereoskopik kamera
  • Nvidia T600 ile AI sinyal işleme birimi
  • Opsiyonel optikler
  • Kafes kirişe montaj kolu
  • Kafes güvenlik kabloları
  • Stereoskopik kamera veri kablosu
  • AI sinyal işlem birimi güç kaynağı ve kablosu

Ürün TRAXIS talentS Yapay Zekâlı İnsan İzleme Ürünü
Marka Zero Density
Firma Zero Density
Web www.zerodensity.tv

En Çok Görüntülenenler
Dergi