Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Japon STV, Riedel MicroN Aygıtlarını Dağıtık AV Ağında Ana Yönlendirici Olarak Kullanıyor
Japon STV, Riedel MicroN Aygıtlarını Dağıtık AV Ağında Ana Yönlendirici Olarak Kullanıyor
23.12.2021 10:41

Riedel Communications, Sapporo Television Broadcasting Co. Ltd. (STV) şirketinin iki denetim odası, yayın ana kontrolü, haber kurgusu ve istasyonun diğer alanlarına yayılan MediorNet gerçek zamanlı medya ağının bir parçası olarak iki adet MetroN ana yönlendiriciyle birlikte 17 adet MicroN medya dağıtım ağı aygıtı kurduğunu açıkladı. Bu kurulumla STV, Japonya’da MicroN medya dağıtım ağı cihazını ana görüntü yönlendiricisi olarak kullanan ilk Riedel müşterisi oldu.

STV Teknik Operasyonlar Departmanı Müdürü Yasutaka Tashiro açıklama yaptı, “Ana tesislerimiz için MediorNet sistemini seçerken ilk başta temkinliydik, ancak kapsamlı bir değerlendirmeden sonra MediorNet’in avantajlarının üstün geleceğine ikna olduk. MediorNet, bir sistem kurmak için çok yenilikçi ve etkili bir yol sunuyor. Ayrıca tüm gereksinimlerimizi karşıladı ve uygun maliyetli. Gerçek operasyonda, MediorNet’in işlevlerinden tam olarak yararlandık ve bu seçimimizin doğru olduğunu düşünüyoruz.

STV, MicroN medya dağıtım ağı cihazını ana görüntü yönlendirici olarak kullanan Japonya’daki ilk Riedel müşterisi.

STV başlangıçta geleneksel bir taban bant yönlendiricisi ve bir IP üzerinden video yönlendiricisi olarak düşünürken, yayıncı bunun yerine Riedel’in MetroN ve MicroN cihazlarıyla MediorNet ağını tercih etti. MediorNet sistemi, işletim ve bakım maliyetlerini düşük tutmanın ve kablolama gereksinimlerini önemli ölçüde azaltmanın yanı sıra, genel sistem esnekliğine ve güvenilirliğine katkıda bulunan sinyal işleme işlevleri, MADI giriş/çıkış seçenekleri ve yedeklilik sunar. STV, yayın istasyonunun içinden ve dışından video kaynaklarını toplamak ve gerektiğinde bunları çeşitli departmanlar için hazır hale getirmek için Riedel altyapısını kullanıyor. Yayıncı, istasyon genelinde esnek iletişim için Riedel’in Bolero kablosuz interkom sistemini de kurdu.

MediorNet AV ağ altyapısı içinde MicroN, bir MetroN yönlendiricisi için bir bağlantı kutusu işlevi görebilir ve bağlantıyı fiber I/O’ların ötesine, gereken her türlü video ve ses giriş/çıkışına kadar genişletebilir. Birkaç fiber optik kabloyla 17 MicroN cihazını birbirine bağlayan STV, cihazları hızlı ve basit bir şekilde tek, büyük ölçekli bir video yönlendirici olarak yapılandırdı. Entegre video işleme işlevleri ve MADI giriş/çıkışları ile cihazlar, denetim odasında akıllı aygıt tasarımı/yapılandırması sağlayarak, STV’nin çeviricilerin ve diğer ekipmanların sayısını azaltmasına olanak tanıyor.

Tashiro ekledi: “MediorNet’in uzun bir süre boyunca istikrarlı bir şekilde kullanıldığına dair bir performans kaydı oluşturduğumuzda, bu merkezi olmayan dağıtık yönlendirici gelecekte tesislerimizi yükselttiğimizde norm haline gelecektir. Zaten şu anda bile iyi bir performans geçmişine sahip olmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum ve gelecekte ağı uzaktan üretim sistemimize de genişletmek istiyoruz.

Riedel Japonya Satış Müdürü Takako Konishi yorum yaptı, “STV gibi yayıncılar IP’ye doğru ilerlemeyi düşündükçe, MediorNet onların kendi SDI temellerinin üzerine ve doğru zamanda IP’yi uygulayarak, ilerici bir yaklaşım benimsemelerine izin veriyor. SDI ve IP’yi birleştiren hibrid bir çözümü yalnızca Riedel sağlayabilir ve ülkenin yayıncıları IP’ye geçiş sürecindeyken, bu geleceğe yönelik seçeneği Japonya’da daha fazla müşteriye sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.