Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Leitz HENRI Yönetmen Vizörü Sistemi Satışta
Leitz HENRI Yönetmen Vizörü Sistemi Satışta
27.12.2021 14:01

Almanya’nın Wetzlar kentindeki sinema ve televizyon endüstrisi için birinci sınıf lens üreticisi Ernst Leitz Wetzlar, Leitz Henri Directors Viewfinder sistemini artık müşterilere teslim etmeye başladığını duyurdu.

Çığır açan Leica SL2 ve SL2-S tam kare kameralar temel alınarak tasarlanan Leitz Henri, PL ve LPL lensler için lens yuvaları, aksesuarlar için hafif bir çubuk destek sistemi ve bir Beaulieu Super 16 kamerayı andıran geri çekilebilir, ergonomik bir kol içerir. Şık ve modernleştirilmiş Henri sistemi, 5K’ya kadar çözünürlüklerde film çekmek için de kullanılabilir ve bir tripod veya monopod üzerine hızlı montaj için dönen el tutma yeri üzerinde bir kamera başlat/durdur düğmesi de içerir.

Henri’nin merkezinde Leica SL kameranın tam kare sensörü, SL2’de 47MP ve SL2-S’de 24MP bulunur. Yüksek çözünürlük, kullanıcının lens performansını doğru bir şekilde değerlendirmesine ve bir düğmeye basarak kritik odaklama yapmasına olanak tanır. Kameraların EyeRes OLED EVF’si, mevcut en net, en parlak, en renkli ve kontrast hassas elektronik vizörlerden birini sunmak için +2/-4 diyopterler ile endüstride öne çıkan bir 5.76MP ekran sunar.

 Ernst Leitz Wetzlar Genel Müdürü Rainer Hercher, “Bugünün yönetmenleri ve görüntü yönetmenleri her zamankinden daha fazla lens seçeneğine sahip” dedi. “Leitz Henri ile Leica SL2 ve SL2-S kameralar, format veya montajdan bağımsız olarak profesyonellerin ihtiyaçlarına en uygun lensi seçmesini kolaylaştırıyor. PL veya LPL, Full Frame veya Super 35, Henri, yaratıcı seçimi güvenle yapabilmeniz için kameranın ne gördüğünü ödün vermeden size gösterecek.

En Çok Okunanlar
Dergi