Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Crystal Vision Hataya Karşı Güvenli Yönlendirme Yazılımına Yeni Ses Özellikleri Ekledi
Crystal Vision Hataya Karşı Güvenli Yönlendirme Yazılımına Yeni Ses Özellikleri Ekledi
21.01.2022 12:02

M-SAFESWITCH-2 arızaya karşı güvenli yönlendirme yazılım uygulaması (switcher), yayıncıların yayında kalmasına yardımcı olmak için önemli bir yeni özellik kazandı. Kanal başına yeni ses izleme ve değiştirme özelliği, artık M-SAFESWITCH-2 kartını ses arızalarını önemseyenler için Crystal Vision’ın en kapsamlı anahtarlama çözümü haline getiriyor. Planlı bakım geçişleri için veya çok gelişmiş bir otomatik geçiş anahtarı olarak ideal olan ve iki bağımsız 2 x 1 anahtar içeren M-SAFESWITCH-2, IP (ST 2022 veya ST 2110 video), SDI veya her ikisinin karışımı olan kaynaklar için temiz geçişi garantiler ve bir anahtarı otomatik olarak tetiklemek için on farklı arıza koşulu arasından seçim yapabilir. M-SAFESWITCH-2, güçlü bir CPU/GPU işlemcisine ve hem SDI hem de 10GbE IP ağ arabirim bağlantılarına sahip bir kart olan MARBLE-V1 medya işlemci donanımı üzerinde çalışan bir yazılım uygulaması olduğundan, müşteri tarafından talep edilen bu yeni özellik, hızlı ve kolay bir şekilde eklendi.

Hem SDI hem de ST 2022 ile çalışan yeni ses özellikleri, bir yayıncının ses kanallarındaki sorunları algılamasını ve gerekirse yedek girişe bir geçişi başlatmasını kolaylaştırır. Yeni ses izleme işlevi sayesinde ses grubunun varlığını, ses grubu içindeki kanalların varlığını ve ses grubu içindeki mevcut ama sessiz kanalları izlemek artık mümkün. M-SAFESWITCH-2’nin yeni ses geçiş parametreleri şöyle: tüm seçilen kayıp kanalların sesleri, seçilen herhangi bir kanalın sesi, tüm seçilen sessiz kanalların sesi ve seçilen herhangi bir sessiz kanalın sesi. Bu, seçilen ses kanallarından herhangi biri veya tümü eksikse veya sessizse artık bir geçişin tetiklenebileceği anlamına gelir. Programda izin verilen herhangi bir sessizliği karşılamak için sessizlik algılanmadan önce bir gecikme eklenebilir. Bir geçişi otomatik olarak tetiklemek için seçilebilen diğer altı arıza durumu; giriş eksik, giriş video standardı yanlış, aktif video siyah, aktif video donmuş, video hatası ve ağ hatasıdır.

Crystal Vision Genel Müdürü Philip Scofield açıkladı: “Bu son güncelleme yayıncılara M-SAFESWITCH-2’yi IP, SDI veya her ikisinin karışımını içeren yayın zincirlerinin kritik alanlarında kullanmaları için bir neden daha veriyor.

M-SAFESWITCH-2, son zamanlarda müşteri tarafından talep edilen üç ek özellikten yararlanan bir ürün olup, bunların tümü MARBLE’ın yazılım tabanlı bir platform olması sayesinde kolayca eklendi. Bir geçiş gerçekleştiğinde çıkış görüntüsünde herhangi bir kesinti olmamasını garantilemek için M-SAFESWITCH-2, kare belleği deposu senkronizörlerini ve girişler arasındaki zamanlama farklılıklarını düzeltmek için en erken gelen girişi on kareye kadar geciktirme özelliğini kullanır. Bir müşteri, M-SAFESWITCH-2’yi grafik sistemini atlamak için kullanmak istedi ki bu sistemler genellikle uzun gecikmelere eğilimlidir,  ve bu nedenle, her geçiş üzerinde Kaynak B’yi ek 60 kareye kadar geciktirme yeteneği talep ettiği için bu özellik eklendi. Bir sistemde meydana gelebilecek bilinen ve kabul edilen yukarı yönde akış (upstream) etkinlikleri olabilir ve müşteri tarafından talep edilen diğer yeni özellik, Kaynak B’ye geçiş tetiklenmeden önce belirli bir kare miktarı için hataların oluşmasına izin verilen durumlarda, anahtar toleransının ayarlanmasına izin verilmesi. Son yeni özellik ise, IP olarak sabitlenen üçüncü bir çıkışın eklenmesi olup, bu özelliği talep eden müşteri, iki SDI çıkışına (biri yerel izleme için) ve bir IP çıkışına ihtiyaç duyuyordu.

Crystal Vision ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.