Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks Vericileriyle Güney Kore’de Tatbikat Yayını
TVU Networks Vericileriyle Güney Kore’de Tatbikat Yayını
22.01.2022 14:46

Bulut ve IP tabanlı canlı görüntü çözümlerinde pazar ve teknoloji liderlerinden olan TVU Networks, Kore Cumhuriyeti Ordusu Özel Harp Komutanlığının Güney Kore Başbakanı Kim Boo-kyum’un yönetiminde düzenlenen Kapsamlı Ulusal Terörle Mücadele Tatbikatının kara, deniz ve hava üzerinden zorlu canlı yayınları için TVU One 4K HDR mobil vericileri kullandığını duyurdu. 

Sekiz kuruluştan yaklaşık 450 katılımcının yer aldığı tatbikatta, denizde yolcu gemilerinin kaçırılması, karada yolcu terminallerinin işgali, patlayıcı tehdidi ve biyokimyasal tehditler dahil olmak üzere dört terör saldırısı senaryosunda acil eylem simülasyonları yer aldı. Tatbikat ulusal televizyon ağı KoreaTV, bölgesel yayıncı OBS Gyeongin TV, YouTube ve diğer büyük akış platformları tarafından canlı olarak yayınlandı.

KoreaTV, bu karmaşık prodüksiyon için yolcu gemilerinden, polis arabalarından, insansız hava araçlarından, sürat teknelerinden ve TV muhabirlerinden gelen gerçek zamanlı içerikleri birleştirdi. Tatbikatın canlı yayınında, görüntü sinyallerini iletmek ve almak için dört adet TVU One mobil verici ve iki adet çift kanallı TVU Transceiver alıcı-vericiler kullanıldı. Tüm sinyaller, yönetmenin çekimler arasında geçiş yapmak, arka plan müziği ve grafik eklemek için yayını, ses yapımcılarını, grafik yapımcılarını ve diğer personeli yönettiği KoreaTV stüdyo merkezinde toplandı ve KoreaTV’nin halka açık kanallarında yayınlandı.

Hızlı tempolu yayın, hafif TVU One üniteleri tarafından yürütüldü ve ağ sinyali dalgalanmaları yoluyla mobil iletim sağladı; havada ve denizdeki zorlu kamera konumlarında canlı sinyalleri sabitlemek için kare senkronizasyonu, hızlı çok konumlu senkron geçişler ve çoklu görüntü dönüştürme gerçekleştirdi.

OBS Gyeongin TV Teknik Müdürü GunHo Song açıklama yaptı “TVU One 5G vericileri, bu terörle mücadele tatbikatının canlı görüntü yayınına büyük kolaylık getirdi. Kameraman tek başına çekim yapabildi, tatbikatın daha fazla detayını yakalamak ve bunları komuta merkezine göndermek için hızlı hareket edebildi.

Birden fazla TVU One vericisinin çıkış kare senkronizasyonu, prodüksiyon için birden fazla cihaz seti kullanma sorununu çözdü” diye devam etti. “Geleneksel görüntü çekim ve aktarım çözümleriyle karşılaştırıldığında, TVU canlı yayını daha basit olup, maliyetleri düşürdü ve bu tatbikat için harika canlı görüntü sağladı.

TVU One 4K HDR, 4K P60 çözünürlüğünü destekler ve üstün güvenilir görüntü, gerçek 60 fps kare hızı, 10 bit HDR desteği ve 5G hücresel altyapı üzerinden 100 Mbps hızda gönderme yeteneği için hem H.265 görüntü sıkıştırma hem de patentli IS+ iletim algoritmasını kullanır. TVU One 4K, hücresel 3G/4G/LTE/5G, mikrodalga, uydu, BGAN, WiFi ve Ethernet dahil olmak üzere birden fazla birleştirilmiş bağlantı üzerinden aynı anda bir saniyeden kısa gecikmeyle ileti yapar.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.